Birželio 12 dieną Klaipėdos universiteto Rektorato salėje pasirašytas „Geoterminis vanduo, kaip atsinaujinantis energijos šaltinis: mokslinių tyrimų bei išteklių panaudojimo klasteris“ ketinimo protokolas. Protokolą pasirašė Klaipėdos universiteto rektorius, Nacionalinės SPA asociacijos prezidentas, UAB „Klaipėdos golfo klubo“, UAB „Geoterma“ ir VŠĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parko“ vadovai.
Klasterio tikslas – mokslo idėjų perdavimas verslui, panaudojant geoterminio vandens išteklius balneoterapijai bei energijos gamybai. Mokslinė kryptis – balneologija.
Geoterminių išteklių panaudojimas sveikatingumo ir sveikatinimo sektoriuose priklauso nuo šių išteklių pasiekiamumo, išgaunamo vandens mineralinės sudėties, temperatūros bei tvarios vandens kokybės. Lietuva, lyginant su kaimynėmis šalimis, pasižymi palankiomis geoterminėmis sąlygomis, ypatingai vakarinė šalies dalis. Nustatyta, kad vandens terapija veikia kardiovaskulinę, kaulų-raumenų, endokrininę, autonominę nervų ir kitas sistemas, duoda teigiamus visuomenės sveikatai rezultatus. Pateikti klinikiniai įrodymai apeliuoja į tai, kad balneoterapija gali būti efektyvi sveikatos rizikos valdyme, o balneologijos perspektyvos apibrėžiamos tiek gydymo, tiek sveikatos netekimo prevencijai.
Geoterminė balneoterapija ir rekreacija laikoma viena iš perspektyviausių sveikatos turizmo sričių, kadangi suteikia reikšmingą ir ilgalaikį pranašumą įvairių pasaulio šalių sveikatingumo ir sveikatinimo sektoriuose. Šio sektoriaus paslaugų augimas siejamas su augančiu žmonių poreikiu išsaugoti ar pagerinti sveikatą ir gerovę. Geoterminio vandens tyrimai dar nėra plačiai išvystyti, o Lietuvoje žengiame tik pirmus žingsnius – tai skatina inovatyvių balneologinių produktų kūrimą su moksliškai patvirtintu efektyvumu ir saugumu, panaudojant Vakarų Lietuvoje esančius geoterminio vandens išteklius.
Naujausi komentarai