Šį sezoną daugiau nei pusšimčiu ketinama didinti vilkų sumedžiojimo limitą

Aplinkos ministerija svarsto šį sezoną leisti sumedžioti pusšimčiu daugiau vilkų nei pernai, iš viso – 175.

Šis limitas numatomas parengtame aplinkos ministro įsakymo projekte.

Anot aiškinamojo rašto, toks limitas siūlomas įvertinus, kad Lietuvoje yra ne mažiau kaip 54 vilkų šeimos.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika antradienį BNS sakė jau buvęs supažindintas su mokslininkų skaičiavimais bei siūlymais, bet įsakymo dar nepasirašęs.

Anot jo, vilkų populiacija nustatoma pagal specialią metodiką, o limitas paskaičiuojamas atsižvelgus į gautus skaičius.

„(...) visus metus tiek medžiotojai, tiek ūkininkai, tiek tie, kas pastebi vilkus, skaičiuoja,  yra Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje sukurta platforma, kur duomenys perduodami, tai ir vilkų nuotraukos, ir pėdų nuotraukos ir t. t. Tokiu būdu sudaromas žemėlapis. Mokslininkai įvertina visų duomenų patikimumą, tikrumą ir išveda formulę, pagal ją suskaičiuoja, kiek maždaug yra šeimų. Pagal tai nustatomas limitas“, – aiškino ministras.

Anot jo, kad ši metodika patikima rodo ir sumedžiotų vilkų genetiniai tyrimai.

„Pagal jų rezultatus matome, kad tai, kaip yra ir kiek sumedžiojama, tikrai tausojančiai medžiojama. Nesumedžiojami suaugę vilkai, didžioji (sumedžiojamų vilkų – BNS) dalis – jauni vilkai, tie, kurie būna ne tokie gudrūs, ne tokie mokyti“, – tvirtino K. Mažeika.

Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, šiemet vilkų sumedžiojimo limito siūloma neskirstyti rajonais.

„Vilkui nėra sienos ar kokios nors teritorijos, jis gyvena tikrai dideliuose plotuose ir tas paskirstymas kai kuriais atvejais turbūt iškreipė bendrą vaizdą, dažnai neparodydavo realios situacijos“, – sakė ministras.

Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ tarybos pirmininkas Andrius Laurinavičius BNS pripažino, kad vilkų populiacija Lietuvoje šiuo metu yra geros būklės, tačiau abejojo būtinybe nustatyti maksimalius sumedžiojimo limitus.

„Mūsų stebimos vietos rodo, kad vilkų yra, bet didžiulio augimo nematome. Matome tuos pačius pėdsakus, atsiveda kasmet jauniklius, iki žiemos ne visi išgyvena, tada jų dar apmažėja. Bangavimas vyksta“, – tvirtino visuomenininkas.

„Kad populiacija yra geros būklės, tą pastebime, bet pagrindimo, kad ją reikėtų taip drastiškai mažinti maksimaliais būdais, nematome“, – sakė jis.

Praėjusį sezoną leista sumedžioti 120 vilkų. Ūkininkams skundžiantis šių žvėrių daroma žala, Seimo Kaimo reikalų komitetas ragino aplinkos ministrą iki 150 didinti sumedžioti leidžiamų vilkų skaičių.

Aplinkos ministerijos duomenimis, pernai už vilkų padarytą žalą ūkininkams išmokėtas 71 tūkst. 188 eurai, šiemet – 74 tūkst. 712 eurų.

A. Laurinavičius savo ruožtu teigė, kad ne viskas padaroma saugant naminius gyvulius nuo vilkų, tačiau būtent dėl jų užpuolimo reikalaujama sumedžioti daugiau vilkų.

„Aišku, yra problema su gyvulių apsauga. Tai, ką patys galime padaryti, tai prisitaikyti, padėti ūkininkams auginti gyvulius be nuostolių, o tada jau žiūrėti, ar reikia populiaciją reguliuoti, mažinti papildomai“, – sakė „Baltijos vilkas“ atstovas.

Vilkų medžiojimo sezonas prasideda spalio 15-ąją ir trunka iki kovo 31-osios. Išnaudojus vilkų sumedžiojimo limitą, medžioklės sezonas nutraukiamas anksčiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Problemos sprendimo eiga:

Problemos sprendimo eiga: portretas
1) Sužvėrėjusių girtų medžiotojų + medienos verslo technikos okupuotus miškus grąžinti jų teisėtiems, nes prigimtiniams savininkams - laukiniams žvėrims; pramoginę medžioklę uždrausti bent jau kol užaugs kelios vilkų kartos, mitusios tik miške pasigautais žvėreliais. 2) Ten, kur vilkų daryta žala didžiausia, aptverti miškus, kad vilkai negalėtų išeiti medžioti į žmonių gyvenamas vietas. Neturėdami kitos išeities,vilkams teks priprasti vėl gyventi miškuose, ten ir ėdesiu apsirūpinti.

nordland

nordland portretas
is pradziu intensyviai plauna smegenis su visokiomis isgalvotomis istorijomis, apie puolancius vilkus, o jau paskui imasi nuo ju "gelbeti".

man patinka vilkai

man patinka vilkai portretas
Labai grazus zverys,protingi;;labai gaila ,kad jie ---pasmerkti,
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių