Perkaitimas saulėje gyvūnams gali tapti pražūtingas: kokie požymiai išduoda patirtą šilumos smūgį?

 • Teksto dydis:

Kaunietis Česlovas, vaikštinėjantis su vienuolikos metų keturkoje Pupa, pasakoja, kad prieš kurį laiką teko gelbėti augintinę perkaitus saulėje, praneša LNK žinios.

„Mes laikydavome balkone, ant spintelės. Jai patinka, viską mato. Kai pasisuka saulė, tai žinote, nesužiūri taip. Tai pamatėme, kad ji ne kaip jaučiasi“. – atviravo kaunietis Česlovas Muckus.

Laimė, vyras žinojo, kaip vėsinti gyvūną, tad skaudesnių pasekmių išvengti pavyko. „Paėmėme, nunešėme į kambarį, paguldėme ant sofos, užklojome su drėgnu užtiesalu ir atsigavo“, – patirtimi dalijosi pašnekovas.

Veterinarai sako, kad perkaitusių ar šilumos smūgį gavusių gyvūnų vasarą pasipila vienas po kito.

„Jeigu oro temperatūra perkopia 25 laipsnius, reikėtų pavedžiojimus trumpinti arba, jei galvojama kažkur pavedžioti, reikėtų vis tiek pagalvoti apie galimas netikėtas pasekmes. Tokiu atveju, gal reikėtų pasirinkti vaikščiojimo vietą, kur yra kažkoks vandens telkinys, kad reikalui esant šunelį būtų galima greitai atvėsinti“, – patarė veterinarijos gydytojas Vytautas Siaurys.

Jeigu gyvūnai vedžiojami vidurdienį, per didžiausią kaitrą, ir neturint vandens, tokie pasivaikščiojimai gali baigtis liūdnai.

„Jei nebus operatyviai imamasi veiksmų, šilumos smūgis neteikiant pagalbos dažniausiai gali baigtis gyvūnų žūtimi“, – akcentavo veterinaras.

Keturkojų šeimininkai sako, kad augintinius nuo perkaitimo gelbėja įvairiais būdais. Vieni visada turi vandens, kiti – bekailius gyvūnus saugoja rūbais – dažniausiai velka sudrėkintus. Specialistai sako, kad aprengti galima nebent baltais arba lininiais rūbais. Gyvūnų su kailiu rengti, o ypač auti batukų, nereiktų.

Nors perkaisti gali tiek šunys, tiek katės, tiek kiti gyvūnai, tačiau išskiriamos kelios šunų veislės, kurioms saulė itin pavojinga. Tai – prancūzų buldogai, pekinai, mopsai, čiau-čiau.

„Jų snukutis – ganėtinai trumpas ir jie atvėsina orą, kuris patenka į plaučius daug silpniau, todėl šie šunys yra daug imlesni šiluminiam smūgiui“, – sakė veterinaras.

Specialistai įspėja, kad net ir kelių minučių užėjimas į parduotuvę augintinį palikus mašinoje – pavojingas.

„Mašiną reikia stengtis palikti pavėsyje, jei viduje lieka gyvūnas. Taip pat palikti šiek tiek pravirą langą, kad transporto priemonėje būtų oro cirkuliacija ir, kiek įmanoma, vėsiau. Reikia palikti ir vėsaus vandens dubenėlį“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patarėjas Linijus Valiuška.

Jeigu augintiniai pradeda tankiai lekuoti, svyruoja, tampa nejudrūs ar prasideda traukuliai – tai pirmieji šilumos smūgio požymiai. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių