Kurapkos, vieversiai, kregždės ir varnėnai – per 30 metų Europoje jų itin sumažėjo

 • Teksto dydis:

Europoje gyvenančių paukščių individų skaičius šiuo metu yra 421 mln. mažesnis, lyginanti su padėtimi prieš tris dešimtmečius, o dabartinė aplinkos būklė nepalanki daugeliui įprastų rūšių, sakoma pirmadienį paskelbtoje studijoje.

Šis populiacijų nuosmukis susijęs su moderniais žemės ūkio metodais ir buveinių nykimu arba jų būklės blogėjimu, nurodoma straipsnyje, paskelbtame mokslo žurnale „Ecology Letters“.

„Tai perspėjimas, kurį skelbia paukščiai visoje Europoje. Aišku, kad mūsų aplinkos tvarkymas nepalankus daugeliui labiausiai įprastų rūšių“, – rašo Didžiosios Britanijos karališkosios paukščių apsaugos draugijos, vienos iš šio tyrimo lyderių, atstovas Richardas Gregory (Ričardas Gregoris).

„Tuo pačiu metu vykdoma visų paukščių ir jų buveinių išsaugojimas bei teisinė apsauga yra būtina, siekiant panaikinti šių nuosmukių padarinius“, – pridūrė jis.

Studijos autoriai nustatė, kad apie 90 proc. viso populiacijų sumažėjimo įvyko tarp dažniausių paukščių rūšių, tokių kaip kurapkos, vieversiai, kregždės ir varnėnai.

Tuo tarpu kai kurių retesnių paukščių populiacijos pastaraisiais metais pagausėjo – veikiausiai dėl aplinkosaugos projektų ir rūšių teisinės apsaugos.

Įprastų paukščių rūšių populiacijų staigus sumažėjimas kelia nerimą, „nes būtent ši paukščių grupė žmonėms teikia daugiausiai naudos“, – sakė Ekseterio universiteto tyrėjas Richardas Ingeris (Ričardas Ingeris).

„Reikšmingas dažnų paukščių (populiacijų) sumažėjimas gali gana neigiamai paveikti žmonių visuomenę“, – pažymėjo R.Ingeris.

Mokslininkai individų skaičiaus sumažėjimą nustatė išanalizavę duomenis apie 144 Europos paukščių rūšis, surinktus per tyrimus 25 šalyse, dažnai prisidedant savanoriams tyrėjams.

Mokslininkai ragina didinti aplinkosaugos pastangas, vykdant didelio masto aplinkos gerinimo projektus, tokius kaip miestų žaliųjų erdvių plėtrą ir skatinant aplinkai palankų ūkininkavimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

teisybe

 teisybe portretas
kaip ir paciu lietuviu ne tik pauksciai bet ir visi bega is lietuvos melagiu ir parsidaveliu sallies!

teisybe

 teisybe portretas
kaip ir paciu lietuviu ne tik pauksciai bet ir visi bega is lietuvos melagiu ir parsidaveliu sallies!

nevisa tiesa

nevisa tiesa portretas
Kurapkų tai tikrai , mažai besutinku , vieversių negalėčiau ką nors pasakyti , bet varnėnų tai devynios galybės . Prieš keletą metų tšie špokai , tai tik trešnes ir vyšnes nulesdavo , o dabar tai serbentus kriaušes vynuoges patvarko , kad nelabai paragavimui lieka , jau ir obuolius ėmė kapoti , gal čia kokie mutantai ?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių