Jaunystės klaida laikomas tatuiruotes pašalinti pavyksta ne visada

Kai seniai padaryta tatuiruotė nusibosta ar kelia įkyrius praeities prisiminimus, žmonės ieško išeities. Nors tatuiruotes šalinantis lazeris įveikia ne visus pigmento atspalvius, tačiau, pasak dermatologės Sandros Kavaliauskienės, pacientai, norintys pašalinti jaunystės metais padarytas tatuiruotes, ryžtasi skausmui ir nežinomybei.

– Ar dažnai į jus kreipiasi žmonės, norintys panaikinti senas tatuiruotes?

– Nepasakyčiau, kad labai dažnai. Šį mėnesį buvo du tokie pacientai. Būna, kad nori naikinti ir labai senas tatuiruotes, o pasitaiko ir norinčių pakoreguoti ar pašalinti dar visai neseniai padarytas tatuiruotes. Senos ir mėgėjiškos tatuiruotės dažnai būna įvestos įvairiuose odos sluoksniuose, o naujos profesionalios turi daug įvairių spalvų ir atspalvių, kuriuos pašalinti daug sudėtingiau.

Pacientai dažnai sako, kad tatuiruotė – tai  jų jaunystės klaida. Kiti tiesiog nori pataisyti nublukusią ar nevykusią tatuiruotę. Pasitaiko ir tatuiruočių, atsiradusių po nelaimingo atsitikimo.

– Kokių atspalvių pigmentų lazeris negali panaikinti?

– Aš dirbu su lazeriu, kuris naikina juodą, rudą ir raudoną spalvas bei jų atspalvius. Tačiau negali pašalinti ryškiai mėlynos, žalios, geltonos ir baltos spalvos pigmentų.
Labai svarbu ne tik tatuiruotės spalvos, bet ir kūno vieta, kurioje tatuiruotė yra padaryta bei žmogaus odos fototipas.

Nugaroje oda yra storesnė nei krūtinės srityje, todėl gali būti gilesnis pigmento pasiskirstymas. Tamsaus gymio žmonėms (IV-VI odos tipas) tatuiruotės šalinimas gali užtrukti ilgiau dėl  gydymui taikomo galingumo apribojimų.

– Kaip vyksta tatuiruotės naikinimas lazeriu?

– Lazerio šviesą sugerdamas tatuiruotės pigmentas suskyla į daugybę dalelyčių. Paskui tos dalelės pasiskirsto. Viena dalis jų iškyla į odos paviršių ir nusilupa su epidermio ląstelėmis, o kitos dažo pigmento dalelytės fagocituojamos odoje esančių ląstelių makrofagų ir pašalinamos limfiniu keliu.

– Kiek laiko trunka ši procedūra?

– Tai priklauso nuo tatuiruotės dydžio, tipo, spalvų įvairovės, ar taikoma vietinė nejautra. Jei konkrečiau, nuo trisdešimties minučių iki valandos. Tačiau nedidelė tatuiruotė gali būti pašalinta ir per 15 min.

Vienos procedūros metu dažniausiai visko pašalinti neįmanoma. Gali prireikti nuo trijų iki aštuonių ar net daugiau procedūrų, tačiau tarp procedūrų reikalinga vieno – dviejų mėnesių pertrauka. Gydymo trukmei daug reikšmės turi ir tatuiruotės dydis. Didelės apimties tatuiruočių naikinimas yra skirstomas į etapus.

– Tačiau kokių tatuiruočių naikinimas yra sudėtingiausias?

– Sunkiausiai naikinamos profesionaliai atliktos ir turinčios daug spalvų tatuiruotės. Taip pat mėgėjiškai įvairiuose odos gyliuose įvestos tatuiruotės, jų naikinimas yra sudėtingesnis ir užtrunka ilgiau. Tatuiruotės šalinimas nėra pavojingas. Pacientai labiausiai bijo randų. Visi nori, kad neliktų jokių požymių apie turėtas tatuiruotes.

– Ar tokios procedūros metu gali iškilti grėsmė sveikatai? Galbūt yra alerginių reakcijų rizika?

– Ne. To dar nepasitaikė. Nors teoriškai gali būti vietinės alerginės reakcijos į suskaldytą pigmentą, kuris turi chromo ar kadmio sulfido. Dažniausios nepageidaujamos reakcijos yra odos pigmentacijos, dėl kurių lieka šviesesnės ar tamsesnės dėmelės, tekstūros pakitimai. Yra ir  nedidelė rando tikimybė. Po procedūros oda būna paraudusi ir sudirginta.

– Kokios priežiūros reikalauja sudirginta oda po tatuiruotės šalinimo? Kuo ši priežiūra ypatinga?

– Iškart po procedūros odą šaldome 10-15 min. Tai daryti rekomenduojama ir grįžus namo. Keletą dienų po procedūros reikia naudoti priešuždegiminius kremus. Apie dvi savaites laikosi ploni šašeliai, kurių negalima krapštyti.

– Minėjote, kad lazeris šalina ne visas tatuiruotes. Kokių tatuiruočių nepavyko pašalinti?

– Gydymo pradžioje yra daromas mėginys, kuris padeda įvertinti tatuiruotės pigmento ir odos reakciją į lazerio spindulius.

Savo praktikoje susidūriau su mėgėjiška tatuiruote, kuri, atliekant mėginį, sureagavo, bet vėliau sunkiai pasidavė gydymui. Buvo atliktos trys procedūros, bet efektas menkas. Taip gali būti dėl skirtingo pigmento gylio, nes pigmentas buvo įvedamas adatėlėmis ranka.

Visai kitoks rezultatas buvo šalinant profesionaliai padarytą tatuiruotę vaikinui, kuris ją buvo pasidaręs vos prieš mėnesį. Jis tik norėjo pašalinti kai kurias naujos tatuiruotės nevykusias vietas. Rezultatas buvo puikus.

– Skausmą, kurį sukelia adatos dūris į odą, darant tatuiruotę, ištveria ne kiekvienas. Ar tatuiruotės naikinimas taip pat skausminga procedūra?

– Kiekvienas žmogus į skausmą reaguoja skirtingai. Ši procedūra tikrai nėra beskausmė, bet pacientai sako, kad tatuiruotės darymas yra daug skausmingesnis, o galbūt noras kuo greičiau panaikinti įgrisusį piešinį ar užrašą ant kūno yra toks didelis, kad joks skausmas negąsdina. Tačiau, prireikus, visada nuskausminame.


Šiame straipsnyje: tatuiruotėgrožissveikata

NAUJAUSI KOMENTARAI

Danute

Danute portretas
Girdejau,kad daromos antakiu tatuiruotes kainuojancios 150 lt.ar tai tiesa.Kur tai vyksta.Butu patogus dalykas.Kas zinot parasykit.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių