Klaipėdos stadionui - UEFA atstovo įvertinimas ir rekomendacijos

Klaipėdos miesto stadionui norint surengti tarptautines futbolo rungtynes reikės paplušėti. Savo įvertinimus bei rekomendacijas apie stadioną ketvirtadienį pateikė uostamiestyje apsilankęs UEFA atstovas.

Ragino žvelgti į ateitį

Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) delegatas iš Belgijos Jean-François Crucke ketvirtadienį susitiko su Lietuvos futbolo federacijos (LFF), Klaipėdos miesto savivaldybės ir „Atlanto“ klubo atstovais.

UEFA atstovai į Lietuvą kasmet įvertinti stadionus, kurie pretenduoja priimti tarptautines futbolo rungtynes. Šįkart vienas iš pagrindinių vizito tikslų buvo įvertinti esamą Klaipėdos centrinio stadiono infrastruktūrą ir akcentuoti užduotis, kurias įvykdžius stadionas galėtų atitikti UEFA 2-osios – vėliau ir 3-osios – stadionų kategorijos reikalavimus.

J.F.Crucke atkreipė dėmesį, kad stadione yra prastos sąlygos VIP žiūrovams ir žiniasklaidos atstovams, yra ir kitų trūkumų. UEFA atstovas skatino klubą ir miesto valdžią bendromis pastangomis ieškoti resursų, kad stadionas ateityje atitiktų 3 kategorijos reikalavimus.

“Klubas ir savivaldybė privalo galvoti ne tik apie vienerias rungtynes, tačiau žvelgti į ateitį ir ieškoti ilgalaikio sprendimo”, - LFF.lt teigė specialistas iš Belgijos. Jis savo išvadas pateiks kitą savaitę.

Kartu su svečiu stadioną apžiūrėjęs Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis teigė, jog tokie vizitai duoda papildomą impulsą ne tik klubams, bet ir miesto valdžiai bei rėmėjams.

“UEFA atstovai šiemetiniuose vizituose nutarė susikoncentruoti ties Europos U-19 futbolo čempionato miestais bei Klaipėdoje bei Šiauliuose esančiais stadionais, - aiškino L.Zibolis - Vizitų metu nustatomi pagrindiniai stadionų trūkumai ir tinkamai sudėliojami prioritetai tolesnei plėtrai.“

„Atlantas“ viliasi grįžti į UEFA turnyrus

Klaipėda pretenduoja rengti UEFA varžybas jau vasarą – tuo atveju, jei Klaipėdos „Atlantas“ iškovotų Lietuvos futbolo taurę ir gautų kelialapį į UEFA Europos lygos atrankos varžybos. Uostamiesčio ekipos tolimesnius šansus nulems antradienį laukiančios antrosios taurės pusfinalio rungtynės Vilniuje su „Žalgiriu“.

„Atlanto“ ir Klaipėdos apskrities futbolo federacijos (KLFF) vadovas Romualdas Jonaitis džiaugėsi UEFA eksperto apsilankymu ir miesto savivaldybės atstovu susidomėjimu.

„Sužinojome, kokie darbai mūsų laukia, norint netolimoje ateityje Klaipėdos stadione išvysti užsienio komandas. Labai džiaugiamės, jog susitikime dalyvavo net trys savivaldybės atstovai. Tai parodo, jog jiems rūpi futbolas ir stadiono likimas“, - teigė R.Jonaitis.

Paskutinį kartą „Atlantas“ UEFA turnyruose žaidė 2004 metais. Tada uostamiesčio ekipa „Intertoto“ taurėje kovėsi su Maskvos „Spartak“.

Futbolo aikštynas – visam miestui

Svečiai Klaipėdoje taip pat turėjo galimybę įvertinti šalia, atsarginiame stadione vykstančius naujo futbolo aikštyno įrengimo darbus. Čia atsiras dvi dirbtinės dangos aikštės, viena iš jų – standartinių matmenų, su 1000 vietų tribūna.

Pagal ilgalaikį projektą, kurio metu naujos kartos aikščių dangos dovanojamos įvairiems šalies regionams -  dirbtines dangas Klaipėdai skyrė Lietuvos futbolo federacija, o atlikti įrengimo darbus įsipareigojo miesto savivaldybė. Šiuo metu artėja į pabaigą pagrindų įrengimo darbai. Planuojama, aikštės bus įrengtos iki birželio 1-osios.

„Šis futbolo aikštynas turėtų tapti tikru išsigelbėjimu Klaipėdos futbolo komandoms“, - teigė R.Jonaitis. Iki šiol reprezentacinė miesto ekipa „Atlantas“ ir kitos ekipos ankstyvą pavasarį buvo priverstos keliauti į Gargždus.

Didelį krūvį galinčiomis atlaikyti dirbtinės dangos aikštėmis treniruotėse bei varžybose galės naudotis ne tik profesionalai, bet ir vaikų bei mėgėjų komandos. Mėgėjai anksčiau naudodavosi „Baltijos“ stadionu, tačiau pernai jis buvo nugriautas plečiantis Klaipėdos uostui.


Šiame straipsnyje: stadionasUEFA

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių