Rugpjūtį labiausiai pigo daržovės, brango drabužiai ir avalynė

Rugpjūtį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, Lietuvoje užfiksuota 0,2 proc. infliacija, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Bendrajam vartotojų kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo transporto prekių ir paslaugų, drabužių ir avalynės kainų padidėjimas bei maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 0,2 proc., paslaugų kainos – 0,1 proc.

Rugpjūtį, palyginti su liepa, iš transporto prekių ir paslaugų daugiausia pabrango benzinas – 4,7 proc., dyzeliniai degalai – 4,2 proc., vietinio automobilių transporto paslaugos – 1,3 proc., o atpigo dviračiai – 2,3 proc., vairavimo mokymo paslaugos – 0,9 proc., nenauji lengvieji automobiliai – 0,5 proc.

Per tą patį laikotarpį dėl naujų rudens sezono kolekcijų pasirodymo avalynės kainos padidėjo 4,2 proc., drabužių – 2,1 proc., aprangos reikmenų – 2,3 proc.

Iš maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų daugiausia – 6,5 proc. – atpigo daržovės ir bulvės, 1,6 proc. – vaisiai ir uogos, po 0,6 proc. – mineraliniai vandenys, gaivieji gėrimai ir sultys, kava, arbatžolės, kakava, 0,4 proc. – cukrus, uogienė, medus, šokoladas ir saldumynai ir po 0,1 proc. pabrango duona ir grūdų produktai bei sviestas, aliejus ir riebalai.

Iš būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų daugiausia atpigo kietasis kuras – 5,2 proc., suskystintos dujos maistui gaminti – 1,6 proc., šilumos energija – 0,6 proc., o būsto nuomos mokesčiai padidėjo 1,3 proc.

Rugpjūčio metinė (2012 metų rugpjūtį palyginus su 2011 metų rugpjūčiu) infliacija sudarė 3,3 proc. Metinės infliacijos lygį daugiausia lėmė maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų, transporto prekių ir paslaugų, alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių pabrangimas bei ryšių prekių ir paslaugų atpigimas.

Vartojimo prekės per metus pabrango 3,5 proc., paslaugos – 2,7 proc.

Rugpjūtį vidutinė metinė infliacija sudarė 3,5 proc. (pernai rugpjūtį – 3,7 proc.).NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje  portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje  portretas
Aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą reikia atsikratyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų: - LSDP; - TS LKD; - “Tvarka ir teisingumas”; - Liberalų ir centro sąjungos; - Liberalų sąjūdžio; - lendančių į seimą svetimšalių “lenkų rinkiminės akcijos”, ruso Uspaskich “Darbo partijos” ir kitų tokių į juos panašių. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių