Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas ir jo sūnus, tikriausiai perimsiantis šalies vairą, penktadienį stebėjo karinį paradą, surengtą minint šalies įkūrimo 63-ąsias metines, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Šiaurės Korėjos televizijos reportažuose matoma, kaip Kim Jong Ilas ir jo jauniausiasis sūnus Kim Jong Unas ploja stovėdami tribūnoje, pro šalį riedant karinėms mašinoms, tarp jų savaeigėms haubicoms, priešlėktuviniams pabūklams ir reaktyvinės artilerijos sistemoms.
Šį paradą Pchenjano centre esančioje didžiulėj aikštėje, pavadintoje šalies įkūrėjo Kim Il Sungo vardu, surengė Darbininkų ir valstiečių raudonoji gvardija - komunistinės valstybės antrojo lygmens rezervo pajėgos, nurodė valstybinė naujienų agentūra.
Pranešime sakoma, kad rezervo kariai šiltai sveikino lyderį, „kuris pertvarkė Darbininkų ir valstiečių raudonąją gvardiją į neįveikiamas kovines pajėgas, paversdamas visą šalį nepažeidžiama tvirtove“.
Džiaugsmingai šaukiantys žmonės, išrikiuoti aikštėje, laikė iškėlę užrašus „Kim Il Sungas“, „Kim Jong Ilas“ ir „Šlovė“ bei mojavo raudonomis vėliavomis.
Baigiantis paradui Kim Jong Ilas, pakeitęs šalies lyderio poste savo tėvą Kim Il Sungą, išėjo į balkoną ir šiltai padėkojo už sveikinimus, nurodė naujienų agentūra.
Tuo tarpu Pietų Korėjoje apie 100 aktyvistų, daugiausiai pabėgėlių iš Šiaurės Korėjos, šią sukaktį pažymėjo paleidę 300 tūkst. atsišaukimų su Pchenjano režimą smerkiančiais tekstais, pritvirtintus prie lengvesnių už orą dujų pripildytų balionų, kurie nuskriejo kitapus smarkiai įtvirtintos abiejų šalių sienos.
Penktadienio rytą Kim Jong Ilas ir jo sūnus aplankė Kumsusano memorialinius rūmus, kur Kim Il Sungo balzamuotas kūnas laikomas stikliniame karste nuo jo mirties 1994 metais. Kim Il Sungas tebelaikomas Šiaurės Korėjos „amžinuoju prezidentu“.
69 metų Kim Jong Ilas, kurį 2008 metų rugsėjį buvo ištikęs insultas, akivaizdžiai planuoja perduoti valdžią savo Kim Jong Unui, įgijusiam išsilavinimą Šveicarijoje, ir pratęsti šeimos dinastiją iki trečiosios kartos.
Aktyvistai Pietų Korėjoje negailėjo niekinamų epitetų Pchenjano režimui. „Kovokime prieš diktatūrą kaip Libijos sukilėliai“, - rašoma kai kuriuose atsišaukimuose.
Jų paleisti balionai taip pat skraidino šimtus DVD plokštelių ir vieno JAV dolerio banknotų, taip skatindami Šiaurės Korėjos gyventojus rinkti šiuos atsišaukimus, nors už tai gresia griežtos bausmės.







Naujausi komentarai