Futbolo aikštėse


2002-12-02
Futbolo aikštėse

Portugalija.

Svarbias pergales iškovojo abi Lisabonos komandos: “Sporting” svečiuose 3:1 (1:1) įveikė “Beira “Mar” ekipą, o “Benfica” namie 3:0 (2:0) sutriuškino “Braga” vienuolikę. Po šių rungtynių čempionų titulą ginantys “Sporting” futbolininkai turi 25 taškus ir dviem taškais atsilieka nuo pirmenybių lyderio Edgaro Jankausko “Porto” klubo, kuris žaidė rungtynėmis mažiau. “Benfica” komanda, prie kurios vairo debiutavo buvęs Ispanijos rinktinės treneris Chosė Antonijas Kamačas, su 23 taškais yra trečiojoje pozicijoje.

Škotija.

Šios šalies čempionato 17-ojo turo rungtynėse Andriaus Skerlos klubas “Dunfermline Athletic” namuose sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:0) su savo artimiausiu persekiotoju “Hibernians” ir išsaugojo trečiąją vietą, surinkęs 27 taškus - dviem daugiau nei varžovai. Lietuvis žaidė visas rungtynes.

Šeimininkai rezultatą išlygino po Stivio Kraufordo įvarčio 66 minutę. Čempionate pirmauja Glazgo “Celtic” (43) ir “Rangers” (42), kurie 17-ojo turo rungtynes žaidė vakar.

Prancūzija.

Sužaistos septynerios čempionato rungtynės, kuriose net šešias pergales iškovojo namie žaidusios komandos ir tik vieną mačą laimėjo svečiai. Nesėkmę svečiuose patyrė čempionato lyderiai “Nice” futbolininkai, 0:3 (0:1) pralaimėję “Sedan” vienuolikei. Vis tik “Nice” su 30 taškų išsaugojo lyderio poziciją ir dviem taškais lenkia Liono ir Marselio “Olympique” komandas. Marselio ekipa svečiuose 0:2 (0:0) nusileido “Bastia” ekipai, o Liono klubas turo rungtynes žaidė vakar.

Vokietija.

Vienuoliktąją pergalę iškovojo aštuoniolikos komandų turnyro lyderis Miuncheno “Bayern” klubas, namie 2:0 (1:0) nugalėjęs Berlyno “Hertha” ekipą. Po šios pergalės “Bayern” turi 35 taškus ir aštuoniais lenkia į antrąją poziciją pakilusią praėjusio sezono čempionę Dortmundo “Borussia” vienuolikę, kuri svečiuose 2:1 (0:1) įveikė “Niurnberg” ekipą. Vakar trečioje vietoje su 26 taškais esanti Brėmeno “Werder” komanda turo rungtynes žaidė su ketvirtoje vietoje esančiu “VfB Stuttgart” (24 taškai) klubu.

Rusija.

Aukščiausios lygos klubas Maskvos “Torpedo-ZIL” penktadienį parduotas naujiems savininkams. Nors tai oficialiai dar nepaskelbta, teigiama, kad finansinių sunkumų turėjusią komandą įsigijo gamykla “Norilskij nikel”, todėl ji tikriausiai persikels į Krasnojarską. Šį sezoną “Torpedo-ZIL” vos išvengė iškritimo į pirmąją lygą, o sezoną baigė beveik pusę žaidėjų pasiskolinęs iš Maskvos CSKA. Aukščiausios lygos komandos įsigijimu suinteresuotas Krasnojarsko gubernatorius Aleksandras Chloponinas, o “Norilskij nikel” vadovas Michailas Prochorovas yra jo pažįstamas nuo studijų laikų. Rusijos futbolo čempionato reglamente nėra nuostatų, prieštaraujančių komandos persikėlimui iš vieno miesto į kitą.

ELTA, BNS, KD inf.