Sąskaitos išvedė iš kantrybės


2010-10-27
Rūta Stankevičiūtė
Sąskaitos išvedė iš kantrybės

Po "Kauno dienos" rašinio apie aukso vertės karštą vandenį Savanorių pr. paaiškėjo, kad daugybė kauniečių iš "Kauno energijos" taip pat sulaukė neįtikimo dydžio rugsėjo sąskaitų.

Žinia apie Savanorių prospekto 403-iojo namo gyventojų gautas "Kauno energijos" sąskaitas, kuriose matyti, kad už 1 kub. m vandens teks mokėti 132 litus, kai kurių skaitytojų nenustebino, nes ir juos pačius apstulbino panašaus dydžio sąskaitos.

Kuršių gatvės 38-ajame name gyvenanti Raisa Vaitkevičienė už 1 kub. m karšto vandens turės sumokėti 98 litus. O V.Landsbergio-Žemkalnio gatvėje gyvenanti Filomena Kunigauskienė stebisi nepagrįstai dideliu vadinamuoju gyvatuko mokesčiu – už rugsėjį teks mokėti 163,20 lito.

"Kauno energijoje" mums paaiškino, kad name kažkas vagia vandenį ir dėl to sąskaitos didelės, bet kodėl aš turiu apmokėti vagių sąskaitas?" – piktinosi F.Kunigauskienė.

Šv.Gertrūdos gatvės 68-ajame name gyvenanti Aldona Dzingelevičienė taip pat apstulbo išvydusi "Kauno energijos" sąskaitą. Senamiestyje įsikūrusi pensininkė už 1 kub. m vandens turės sumokėti 88,99 lito. Dzūkų gatvės gyventoja Jadvyga Valeckienė gavo perpus mažesnę sąskaitą, bet ir 45 litai už 1 kub. m vandens pensininkei atrodo nepagrįstai didelė suma. Verkių g. 18-ajame name gyvenanti Jadvyga Falkauskaitė už 1 kub. m vandens turės sumokėti 81 litą.

Šiomis dienomis redakciją ir portalą kaunodiena.lt užplūdo daug pasipiktinusių kauniečių laiškų.

absurdas

Kalniečių g. 219-ajame name – irgi šimtinės sąskaitos už gyvatuką, o būsto administratorius atsisako ieškoti, kas nedeklaruoja ar vagia karštą vandenį. "Kauno energija" taip pat atsisako ieškoti vagių: energijos ir apskaitos skyriaus vadovas tiesiai šviesiai pasakė, kad skolininkų sąskaitas padalija mokiems gyventojams. Dėl to ir gauname tokias sąskaitas. Paskui iš skolininkų per antstolius išmuša skolas ir taip gauna dvigubą pelną, nes mokūs gyventojai jau būna sumokėję už skolininkus.Teisybės niekur neįmanoma rasti.

gyvatukas

Į vadinamąjį gyvatuko mokestį nurašomi visi "Kauno energijos" nuostoliai. Kuo didesni nuostoliai, tuo didesni mokesčiai. Sąžiningi vartotojai yra atpirkimo ožiai.

MES

Tik visuotinis žmonių nepasitenkinimas gali sustabdyti tuos ponulius milijonierius. Kauniečiai, gal pradėkime pirmi, nebelaukime? Kad ir kur pažvelgsi – visur anarchija. Jie išleidžia sau palankius įstatymus, o mums, vergams, belieka juos vykdyti.

to nedejuokit

Kreipėmės ir į namo administratorių, ir į "Kauno energiją", ir į savivaldybės administracijos direktorių. Dabar mėnesį lauksime atsakymų, o per tą mėnesį vėl sulauksime kosminių saskaitų. Dabar turime mokėti 94 Lt/kub. m. Energetikai, būsto administratoriai ir energetikos inspekcija siūlo vieną išeitį – eikit patys su policija ir tikrinkit, kas iš kaimynų nedeklaruoja, kas šildomas grindis susidėjo. Baisiausia yra tai, kad advokatai atsisako bylinėtis su "Kauno energija". Nėra kam užstoti paprasto, mažas pajamas gaunančio piliečio.

Rimas

"Kauno energijos" savivalė yra begalinė, o namo gyventojų sąžiningumas – mažas. Visas pavogtas vanduo įskaičiuojamas į gyvatuko mokestį. Jei 54 butų namo gyventojai deklaruoja 130 kub. m karšto vandens, o realiai suvartojama 190 kub. m, tai visi sąžiningi vartotojai sumoka už vagis. Čia ir yra šuo pakastas! Niekas neateina į namą ir nekontroliuoja... Tad oligarchams ir mafijozams labai patogu priimti tokius įstatymus, pagal kuriuos vagims gyventi – gera, o sąžiningiems gyventojams tenka tempti nepakeliamą naštą. Kada pagaliau į rankas paimsime šakes ir eisime protestuoti? Daugiau kentėti neįmanoma. Kilkime į kovą!

sukčiai

Irgi gyvenu Vinčų gatvėje, už 1 kub. m pašildymą – sąskaita – 60 litų, bet ne 90... Kodėl skirtingai? Matyt, "Kauno energija" nori atsigriebti už skolas tokiu būdu, nes, prasidėjus šildymui, gyvatuko kaina bus pastovi – apie 40 litų. Žmonės patriukšmaus šį mėnesį, o kitą – apsiramins. Sukčiai...

Nuomone

Tokie mokesčiai šį mėnesį užplūdo visą Kauną, Šilainius, Kovo 11-osios gatvę, Petrašiūnus, kad net baisu. Tai ką, ar visas Kaunas staiga nuo rugsėjo pradėjo vogti? Nejuokinkite, ponai, nes tai yra kriminalas ir prokuratūros reikalas.

to Kauno energija

Daugelis gyventojų pasirinko "Kauno energiją" karšto vandens tiekėja. O tai reiškia, kad "Kauno energija" turi ieškoti neatitikimų name tarp skaitiklio parodymų ir deklaruotos šilumos. "Kauno energija" spjovė į įstatymus ir juos ignoruoja. Priešingu atveju tokių mokesčių už gyvatuką nebūtų, nes reikėtų tikrinti butus ieškant šilumos grobstytojų. Klausimas: kiek ši nesąmonė tęsis?

Algis

Reikia, kad atsijungtų visas kvartalas, butus šildykitės elektra ar dujiniais katilais, o vandenį – boileriais ir tegu paspringsta tas "Rubiconas".

Kauno energija

Namo gyventojai yra jo savininkai. Ne kas kitas, o jie patys turi rūpintis savo nuosavybe. Ir kol mūsų mentalitetas toks, kad ateis kažkas ir pasirūpins, tol energija pastatuose ir bus švaistoma.

nedejuokit

Iš karto rašykite skundus ministerijai, Seimui, Prezidentei, tada "Kauno energija" ir jos klerkai pajudins užpakalius, o dabar galvoja, kad žmonės tylės. Netylėkite, reikalaukite patikros, tegu "Kauno energijos" darbą patikrina Energetikos ministerija arba kitos institucijos. Galų gale yra advokatų, jų nemokamos paslaugos teikiamos savivaldybėje. Niekas neturi teisės priversti gyventojų mokėti už nevalyvus ar apsileidusius kaimynus. Pasodins energetikų sukčius už grotų, tada pažiūrėsim, kaip jie giedos.

kaunietis

Gerbiamieji, siūlau visiems Kauno gyventojams solidarizuotis ir neapmokėti nė vienos "Kauno energijos" sąskaitos. Pažiūrėsim, ką jie tada užkukuos. Gal nauji savininkai atsižvelgs į gyventojų poreikius,o ne į savo kišenes?