Kaune skambės vardiniai varpai


2005-06-25
Kaune skambės vardiniai varpai

“Nuostabios naujienos, - džiaugiasi Kauno vyresnysis karilionierius Giedrius Kuprevičius. - Jau turime norinčiųjų tapti miesto kariliono varpų rėmėjais”.

Regis, visai realu, jog Kaune skambės varpai su išlietais Arvydo Garbaravičiaus ir Valdo Adamkaus vardais.

Pasak G.Kuprevičiaus, Kauno meras jau pareiškė norą finansuoti vieno varpo įsigijimą, tokią galimybę labai rimtai svarsto ir šalies Prezidentas.

Vieną varpą įsigyti panoro festivalio “Kaunas Jaz” rengėjai - tai būtų nebe vardinis, bet festivalio vardo varpas. Po vieną varpą paremti pasiryžę ir abu miesto karilionieriai - Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis.

“Kauno diena” rašė, kad senasis Kauno karilionas pirmą kartą per 70 metų pateks į remontininkų rankas. O kapitalinis remontas, pasak G.Kuprevičiaus, pati tinkamiausia proga papildyti instrumentą 14 naujų varpų.

Tuomet Kauno karilionas galėtų tapti vienu geriausių tokios klasės instrumentų Europoje.

Tačiau lėšų, kurias instrumento bei varpų bokšto remontui skiria miesto Savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas, naujų varpų, kainuojančių nuo 3 iki 20 tūkstančių litų, įsigijimui nepakanka. G.Kuprevičiaus idėja buvo kreiptis pagalbos į visuomenę.

Miesto vyresnysis karilionierius nutarė pradėti Kaune seną gražią Europos ir pasaulio tradiciją: varpus pavadinti rėmėjų vardais.

Tokių vardinių varpų ir net karilionų, pavadintų mecenatų, žymių visuomenės veikėjų vardais, yra Prancūzijoje, Jungtinėse Valstijose, JAV, Naujojoje Zelandijoje, Belgijoje, Olandijoje, Lenkijoje.