Debiutuos Kauno simfoninis


2005-01-29
Rūta KANOPKAITĖ
Debiutuos Kauno simfoninis

Vasario 5 dieną Filharmonijoje įvyks pirmasis Kauno simfoninio orkestro koncertas.

Po kelių dešimtmečių pertraukos vėl turėsime tokio masto muzikinį kolektyvą - miesto Taryba patvirtino kelerius metus Kauno filharmonijos vadovybės puoselėtą sumanymą perorganizuoti Kauno kamerinį orkestrą į simfoninį ir suteikti jam prioritetinį statusą.

Simfoniniam orkestrui vadovaus Pavelas Bermanas. Pasak dirigento, tokio orkestro atsiradimas reikšmingas ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos muzikinei kultūrai. Kolektyvas ketina kurti savitą repertuarą - atlikti retai skambančius F.J.Haidno, L.van Bethoveno, Dž.Rosinio kūrinius. Orkestro debiutiniame koncerte dalyvaujant Kauno valstybiniam chorui, solistams Joanai Gedmintaitei, Ievai Prudnikovaitei, Algirdui Janutui ir Liudui Norvaišui, nuskambės specialiai šiai progai kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus parašyta simfoninė uvertiūra “Orkestro gimimas”, V.A.Mocarto “Karūnavimo mišios” bei L.van Bethoveno Septintoji simfonija.

“Publika jau artimiausiu metu turės nemažai progų klausytis Kauno simfoninio orkestro. Po debiuto vasario 5-ąją kviesime į koncertą, vasario 16 dieną rengiamą Prisikėlimo bažnyčioje, paskui koncertai vyks vasario pabaigoje, kovo pradžioje. Parengta daug įdomių projektų, sulauksime ir gastroliuojančių dirigentų bei atlikėjų iš užsienio. Numatyta, kad per metus Kauno simfoninis orkestras parengs apie 8-10 programų”, - sakė jo direktorius Algimantas Treikauskas.

Nors orkestro meno vadovo ir dirigento Pavelo Bermano nuolatinė gyvenamoji vieta yra Florencija, jis daugiau laiko praleidžia Lietuvoje nei Italijoje. Kauno simfoniniame orkestre gros 37 muzikantai. Į jį perėjo groti visi Kauno kamerinio orkestro, kuriam vadovavo P.Bermanas, muzikantai.

“Dauguma kolektyvo muzikantų - kauniečiai, yra ir keli vilniečiai. Norėdami galutinai sukomplektuoti orkestro sudėtį, skelbėme ir skelbsime konkursus. Deficitas yra geri pūtikai, ypač grojantys obojumi ir fagotu, dar trūksta stygininkų”, - sakė A.Treikauskas.

Kauno simfoninis orkestras gros minint visas valstybines šventes - Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną. Jo koncertai praturtins Pažaislio festivalio ir Kauno miesto dienos šventės programą.