Bikuškio dvaro kolekcija pasipildė naujais paveikslais


2005-06-25
Bikuškio dvaro kolekcija pasipildė naujais paveikslais

Praėjusį savaitgalį Bikuškio dvare baigėsi trečią kartą čia surengtas tapybos pleneras “Tarp Vilniaus ir Kauno”. Jame tradiciškai dalyvavo dailininkai iš Vilniaus ir Kauno, plenero metu sukurtais paveikslais gerokai papildę Bikuškio dvaro meno kūrinių kolekciją.

Pleneras baigėsi triukšmingu uždarymo vakarėliu, kuriame dalyvavo abiejų dvimiesčio partnerių valdžios atstovai, verslininkai, menininkai, galeristai. Tądien dvare šurmuliavo apie 200 svečių, grožėjęsi dailininkų kūriniais, eksponuotais ne tik dvaro galerijoje, bet ir ant pastato sienos lauke. Dvarininkai Dalia ir Gintaras Gruodžiai džiaugėsi “nuskilusiu puikiu oru” bei svečių entuziazmu. Plenero uždaryme buvo nupirkti 22 paveikslai.

Vilniečiai tapytojai Arūnė Tornau, Gintarė Uogintaitė, Valentinas Ajauskas, Gintaras Gecevičius, Simonas Skrabulis, Genovaitė Skrabulienė, Loreta Zdanavičienė, Ričardas Zdanavičius, Lina Trembo, kauniečiai - Elena Balsiukaitė, Ausma Bankauskaitė, Antanas Obcarskas, Simonas Gutauskas, Saulius Paliukas - nenuostabu, kad šios žinomos dailininkų pavardės į Bikuškį atviliojo daugybę jų meno gerbėjų.

“Dailininkai tapė kaip išprotėję. Aš vis juos varydavau: eikite nors į pliažą padrybsoti”, - šypsodamasi pasakojo D.Gruodienė ir pastebėjo, kad plenero senbuvių - viduriniosios kartos tapytojų - komandą šauniai papildė jaunosios kartos atstovai. “Niekam nieko jau nereikėjo rodyti ar aiškinti”, - dar kartą darbinga šio plenero atmosfera pasidžiaugė dvarininkė.

Įspūdingiausiai laisvalaikiu pramogavo, kaip visada, kauniečiai menininkai. A.Obcarskas gyrėsi, kad jiedu su S.Gutausku per dvi savaites Alaušo ežere sužvejojo 10 ungurių, 8 lydekas ir “be skaičiaus ešerių”. “Kilmingesnės” žuvys užšaldytos ir parengtos parvežti į Kauną. Čia A.Obcarskas pasirūpins, kad jos būtų išrūkytos ir surengtas jų degustavimo vakarėlis.

Plenero dalyviai sumanė labdaringą akciją-loteriją “Gėlės žiedas draugui”, kurios finalas įvyko uždarymo vakarėlio metu. Kiekvienas plenere dalyvavęs menininkas nutapė po paveikslėlį su jame pavaizduotu gėlės žiedu. Vakarėlio metu įvyko loterija, už kurią surinkti pinigai bus paskirti kauniečiui menininkui Jūračiui Zalensui. Lėtai po širdies operacijos atsigaunančiam dailininkui bus nupirktas skaitmeninis klausos aparatas.