Apkalbėtas grožis


2002-09-09
Jurgita ŠAKIENĖ
Apkalbėtas grožis

Prestižinio modelių konkurso nugalėtoja per kelias valandas išrinkta vieno žmogaus sprendimu

Po renginio “Ford Super Model of Lithuania 2002”, kurio nugalėtoja gruodį Dominikos Respublikoje vyksiančiame pasauliniame “Ford Super Model 2002” konkurse galės rungtis dėl šlovės ir kelių šimtų tūkstančių JAV dolerių vertės kontrakto, pradėjo sklisti kalbos, kad nugalėtoja buvo žinoma iš anksto.

“Išpranašavo” ateitį

Modelių tarptautinės rinkimų komisijos nariai “Kauno dienai” teigė pasirinkti nugalėtoją uteniškę Viktoriją Kančelskytę apsisprendę tik paskutinę minutę, tačiau laikraščiui “Utenos apskrities žinios” skambinę konkurso organizatoriai modelių agentūros “Modilina” atstovas jų žemietei žadėjo puikią ateitį ir primygtinai kvietė atvykti į konkursą. Agentūros direktorė Jolanta Sadauskienė tvirtino, jog buvo skambinta ir agituota dalyvauti visų miestų ir rajonų, iš kurių buvo atvykusios dalyvės, vietinė žiniasklaida.

Tikslaus į renginį atvykusių žurnalistų sąrašo vakar J.Sadauskienė teigė negalinti pateikti dėl laiko stokos. Antrą vietą laimėjo kaunietė Juana Efimovaitė. Lietuvos dienraštis “Kauno diena” buvo informuotas elektroniniu paštu be jokių ypatingų agitacijų. Su trečios vietos laimėtoja mažeikiete Agne Šopyte miesto spaudai vakar susisiekti nepavyko.

Rinko vienas žmogus

Kaip pasakojo “Modilinos” direktorė J.Sadauskienė, daugiau kaip iš dvidešimties rinkimų komisijos narių sprendžiamąjį balsą turėjo tik du - “Ford Models” atstovė JAV Sjuzan Kvilin (Niujorkas) ir Europoje - Andelo Laudisa (Paryžius). “Sprendžiamąjį balsą turėjo Sjuzan”, - sakė modelių firmos vadovė.

Sjuzan Kvilin, į Lietuvą atskridusi dieną prieš konkursą, “Kauno dienai” sakė, kad jai labai patikusi nugalėtoja Viktorija ir kad šios septyniolikmetės laukia šauni karjera. “Merginas mačiau ir vakar, tačiau apsisprendžiau tik šiandien”, - teigė S.Kvilin.

Septyniolikmetė Viktorija Kančelskytė šią vasarą dirbo Graikijoje, šiais metais ji dar turėtų vykti fotosesijoms į Italiją ar Prancūziją. Pasak J.Sadauskienės, kurios vadovaujama modelių agentūra atrado naująjį talentą, mergina mokosi vidurinėje mokykloje Utenoje, gyvena tetos šeimoje, nes tėvai žuvo autoavarijoje. Už pergalę šiame prestižiniame konkurse uteniškė gavo “tik” kelialapį į pasaulinį konkursą.

Kalbėjo nuolat

Visi kiti komisijos nariais įvardyti žmonės jokios įtakos konkurso rezultatams neturėjo. Tai vadinamoji garbės komisija: 3 užsienio modelių agentūrų bei Lietuvos valdžios institucijų, renginio rėmėjų atstovai. Vienas garbės komisijos dalyvių Edvardas Kiti iš “Elmodels” (Bankokas) “Kauno dienai” teigė, jog jam labiausiai patiko vilnietė Eglė Diržauskaitė. “Dėl jos šypsenos”, - savo pasirinkimą komentavo E.Kiti.

J.Sadauskienė iš vertinimo komisijos narės kėdės vadovavo visam renginiui, savo mobiliojo telefono iš rankų nepaleido visą vakarą. Iš pradžių savo pašalinės veiklos nuo svečių slėpti nebandė. Vakarui įpusėjus, norėdama kalbėtis konfidencialiai, o gal pastebėjusi į ją nukreiptus žurnalistų žvilgsnius, modelių agentūros vadovė burną prisidengė delnu. J.Sadauskienė “Kauno dienai” aiškino, kad pagal konkurso nuostatus organizatoriai, kad ir garbės vertinimo komisijoje, dalyvauti privalo, o atsiradusių organizacinių nesklandumų atidėti nebuvo įmanoma.

Nugalėtoja tapo akimirksniu

Aštuntą valandą vakaro Kauno miesto rotušėje prasidėjusiame modelių konkurse “Ford Supermodel of Lithuania 2002” iš viso laimę išbandė 22 finalininkės iš įvairių Lietuvos miestų. Po kelių minučių jų liko 15, po to 10, 5 ir iš karto paskelbta nugalėtoja. Po dešimtos vakaro nugriaudėjęs šventinis fejerverkas paskelbė rinkimų pabaigą. Dominikos Respublikoje žiemą vyksiančiame konkurse “Ford Supermodel 2002” Lietuvai atstovaus septyniolikmetė uteniškė Viktorija Kančelskytė.

Merginos kiekvieno pasirodymo metu per tris pereinamas sales (dvi žiūrovų ir per užimtą techninio personalo) apsukdavo po du ratus.

Vos tik pasirodžius dalyvėms netyčia išsprūdusias ir toliau netilusias replikas “jai net suknelė ant krūtinės nesilaiko” nustelbė “Titaniko” garso takelis. Pauzes tarp merginų trumpų pasirodymų užpildė vakaro vedėjos aktorės Nijolės Narmontaitės daina apie meilę, vakaro vedėjo aktoriaus Egidijaus Stanciko komentarai, reportažas apie konkurso dalyvių ekskursiją į Onkologijos ligoninę, kur gražuolės manekenės sergantiesiems dalijo knygas, gėles, bučinius. Taip pat susirinkusiuosius netrumpai džiugino styginių kvartetas bei “Trys panteros”.