Beprotybei reikėtų audito Pereiti į pagrindinį turinį

Beprotybei reikėtų audito

2025-01-28 10:42

Prezidentas ne tik užsimojo didinti gynybos išlaidas iki 6 proc., bet ir nurodė, iš kokių šaltinių tai galima padaryti.

Saulius Pocius.
Saulius Pocius. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Kai kas naujo, nes iki šiol visi buvo uolūs specialistai rodyti, kam reikia tratinti biudžeto pinigus, bet retas kuris gebėjo pasakyti, kaip jų gauti.

G. Nausėdos pasiūlymai – išties impozantiški, ypač dėl 7 mlrd. eurų vertės valiutos atsargų vartojimo. Pasirodo, atsargos laikomos tam, kad naujos okupacijos atveju tais milijardais egzilyje penėtųsi į užsienį spėję pabėgti plepiai, veltėdžiai ir kitokios veislės politiniai gyvūnai.

Tačiau apmaudu, kad Prezidentas nepaminėjo tų rezervų, kurie plyti prieš pat akis. Lietuvoje pinigų yra, pakaktų viskam, bet tikra bėda – iracionalus ir neatsakingas jų skirstymas. Tad pirmiausiai reikėtų atlikti išsamią valstybės išlaidų reviziją. Tik to, matyt, labai bijomasi, nes, tokią reviziją atlikus, žmonės sužinotų, kad itin didelės sumos taškomos Vasiukų projektams ir šiaip smagiai beprotybei.

Lietuvoje pinigų yra, pakaktų viskam, bet tikra bėda – iracionalus ir neatsakingas jų skirstymas. Tad pirmiausiai reikėtų atlikti išsamią valstybės išlaidų reviziją.

Štai praėjusią savaitę užsakomieji straipsniai vėl viešai kliedėjo apie statysimą Nacionalinę koncertų salę. Tik buvo pamiršta pranešti, kad tie skliautai giedotojams kainuos 100 mln. eurų, o šių pinigų mokėtojas bus Kultūros ministerija, kitaip tariant, nustekentos valstybės deficitinis biudžetas. Dar didesnis blūdas – nacionalinio stadiono statyba, kuri atsieis dar pusę milijardo.

Karo metu tai tikrai itin „racionalūs“ sprendimai. Jeigu ginklavimąsi deklaravome prioritetine užduotimi, gal pirmiausiai vertėtų atsisakyti finansuoti monolitines kvailystes?

Laikas būtų ir audituoti, kiek valstybė išlaiko viešųjų įstaigų, visuomeninių organizacijų, kiek išleidžiama biurokratijai, valstybinei televizijai, sportui ir šiaip vegetavimui. Susidarytų labai įspūdingos sumos. Tačiau jos veikiausiai taptų ir prokurorų tyrimo objektu, tad jokių auditų niekas nedarys, o tiesiog įprastai naujas išlaidas įkalkuliuos į mokesčius.

P. S. Kiek milijonų nuo 2006 m. sukimšta į pašalpų apskaitos sistemą SPIS, jei vien jos modernizavimui prireikė dar trijų?

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
che
prieš 2 mėn.

Viskas teisingai, tik va labai jau vengiama konkretumo. Kas kada kiek ir už kiek.
0
0
Nieko
prieš 2 mėn.

Darysim referendumą dėl prisijungimo prie JAV ir pasibaigs šitos nesąmonės kai akivaizdžiai vagiama ir niekas nieko nedaro
0
0
Zaika
prieš 2 mėn.

Ponas Pociau, Jusu sarkazmas aktualiom Lietuvai temom, ok, gal galit pasidomet situacija Klaipedos sujungtoje ligonineje apie kuria jos vadovas Simaitis kliedi kaip ten viskas super. Pvz, patekti pas neurologa 20 talonu menesiui, eile kilometrine, nuo pernai liepos mano vyras stovi laukimo eilej, siuo metu jis 400, matematika kai 20 talonu menesiui, geriausiu atveju jis ten pateks po DVEJU METU, jei dagyvens, cia normalu,Kazkada kreipiausi i tipo zurnaliste i Dykoviene, tai ten tik rasliavos ir nusipezialiojimai sia tema ir pagrasinimas uz mano isakyta nuomone del jos rasliavos, kad as ja persekioju. Nelabai adekvataus zmogaus, tuo labiau zurnalisto komentaras. Ir klausimas sio dienrascio redaktoriams, komentaru skilti negalejot padaryti dar mazesnem raidem ir gal galit neigiamu komentaru po straipsniais netrinti ar kaip Stalino laikais viskas tik teigiama
8
0
Visi komentarai (6)

Daugiau naujienų