Popamokinė veikla Vilniuje – šokiai, karate ir joga

Beveik pusė milijono mokyklinio amžiaus vaikų kasdien sprendžia klausimą, kaip įdomiau praleisti laiką po pamokų. Pasirodo, kad sositnės jaunimas daugiausiai renkasi jogą, karate ir šokius.

Nuo birbynės iki braziliškos kapoeiros

Asfaltovaikai.lt duomenimis, užklasinės veiklos būrelių visoje Lietuvoje galima būtų suskaičiuoti apie du tūkstančius, o gal net ir daugiau. Remiantis svetainės duomenų bazės duomenimis, galima daryti išvadą, kad Vilnius yra šokių, karate ir jogos miestas.

Šių sričių užsiėmimų dažniausiai ieškoma portale, jų ir didžiausia pasiūla. Taip pat vaikai visi masiškai nori dainuoti, šokti ir vaidinti.

Tačiau popamokinės veiklos specialistai atkreipia dėmesį, jog nebūtinai plaukti pasroviui – jaunimas gali rinktis ir iš labai egzotiškų užsiėmimų. Pavyzdžiui, konstruoti robotus, mokytis groti birbyne ar didžėjauti, šokti brazilišką kapoeira, mokytis cirko meno, žongliruoti, rašyti kino scenarijus, užsiimti kuo įvairiausiais rankdarbiais.

„Gerų, kokybiškų, tikrai vaikams patinkančių užsiėmimų niekuomet per daug nebus.

Konkurencija skatina pasitempti, rūpintis paslaugų kokybe. Kita vertus, veiklų įvairovė skirta tam, kad būtų tenkinami skirtingo amžiaus, interesų, pomėgių grupių poreikiai.

Tokia konkurencija, kai lygiuojamės į geriausius pavyzdžius ir stengiamės būti dar įdomesniais – sveikintina“, - mano Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktoriaus pavaduotoja Agnė Ambrukaitienė.

Iš lūpų į lūpas

”Mane susiranda žmonės, jau žinantys, ko nori mokytis. Taip pat dažnai kreipiasi gavę rekomendacijas iš buvusių mokinių. Būna atvejų, kai įsitraukia vienas šeimos narys, o paskui prisijungia ir kiti - dukros, mamos, seserys“, - pasakoja Žavinta Audickienė, kūrybinių vėlimo dirbtuvių įkūrėja. Ji patvirtina, kad pagrindinė užsiėmimų reklamos priemonė - iš lūpų į lūpas perduodama informacija, draugų ir kaimynų rekomendacijos, jau lankančiųjų liudijimai.

Vėlimo būrelio įkūrėjos manymu, užklasinės veiklos vaikams ir jaunuoliams išties yra daug, tačiau ji pritaria, kad trūksta sistemingos informacijos apie juos.

Pasak Žavintos, vilnos vėlimas šiuo metu yra populiarus, todėl jos būreliui lankytojų netrūksta – senovinės technologijos ateina mokytis tiek, jaunas, tiek senas. „Veltinio populiarumą lemia tai, kad pas mus palanki klimato juosta - vis šalta ir šalta, norisi įsivynioti į kažką šilto ir jaukaus. Na o jei kalbėti rimtai, tai lietuvės yra be galo kruopščios, darbščios ir talentingos. Vėlimas yra sunkus amatas, bet tai jų negąsdina. Dar prie populiarumo prisideda tai, kad dabar ypatingai grįžtama prie savo šaknų, daug kas prisimena senelių veltinius. Dabar veltinis yra tapęs ir meno forma ir, žinant technologiją, galima puikiai realizuoti save šioje kūrybinėje veikloje”, - vėlimo kursų populiarumą aiškina jų įkūrėja ponia Žavinta.

Tačiau, anot jos, jaunuoliams būtina atrasti ir naujų veiklų, todėl ieškotis informacijos internete – itin palanki terpė. Portalas Asfaltovaikai.lt unikalus tuo, kad, pavyzdžiui, vaikus gitara groti mokantis Muzikos akademijos studentas yra lygiavertis konkurentas didelei muzikos mokyklai. Taip išlyginama pasiūla ir paklausa – tiek ieškantieji turi daugiau pasirinkimo, tiek siūlantieji savo paslaugas gali jas pasiūlyti didesniam žmonių kiekiui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių