Lietuvoje gyvenantiems ukrainiečiams labiausiai stinga paramos ir pagalbos sveikatos priežiūros sektoriuje, taip pat gaunant kokybiškas psichologo paslaugas, daliai sudėtinga įsidarbinti, rodo Raudonojo Kryžiaus atlikta apklausa.
Lietuviškai nekalbantys pavežėjai vienus siutina, kitiems problemų nesukelia. Tačiau į nesibaigiančias diskusijas dėmesį jau atkreipė ir parlamentarai. Tikisi, kad lietuviškai bendrauti su klientais juos privers naujos įstatymo pataisos. Didžiausia pavežėjų platforma „Bolt“ diskusijas dėl nesusikalbėjimo užgesinti tikisi reikalaudama iš vairuotojų pagrindinių anglų kalbos žinių, pasakojama LNK reportaže.
Nuo pat plataus masto invazijos pradžios tarp Ukrainos ir Rusijos vyksta apsikeitimas belaisviais, žuvusių karių kūnais. Šiame procese dalyvaujantys Ukrainos valdžios atstovai, patyrę kariškiai pabrėžia: kad mainai būtų sklandūs ir apskritai vyktų, apie juos turi būti viešinama kuo mažiau informacijos.
Klaipėdiečių dėka ukrainietei Mariiai antradienį buvo atlikta vienos akies operacija. Neabejingi gyventojai jau aukoja ir kitos akies operacijai, kuri laukia kovo 21-ąją. Dalis sumos – surinkta.
Lietuva yra tarp keturių Europos valstybių, kuriose darbingo amžiaus ukrainiečių užimtumo rodiklis viršija 40 proc., penktadienį pranešė Užimtumo tarnyba, remdamasi naujausiais Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) duomenimis.
Valdžios prognozės nepasitvirtino. Pabėgėlių iš Ukrainos srautas žiemą neišaugo. Vidutiniškai per parą jų atvyksta apie 50. Nors šie skaičiai mažesni nei rudenį, Jungtinių Tautų atstovas ragina toliau didinti finansinę paramą karo pabėgėliams. Skaičiuojama, kad Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms reiktų 17 milijonų eurų, pasakojama LNK reportaže.
Du meistrai iš Užkarpatės Volodymyras ir Romanas sukūrė štai šį originalų nuotoliniu būdu valdomą vežimaitį. Padarytas iš dviračių detalių, jis gali riedėti per laukus ir vežti iki 200 kg naudingo krovinio, pasakojama LNK reportaže.
Panevėžietis Visvaldas Letkauskas name, kurį pernai užleido ukrainiečiams, pats gyveno septynerius metus, todėl visokių žiemų matė. Nors ši žiema tikrai nešalčiausia, jo namas šildomas oras-oras šildymo sistema, kitaip tariant – elektra, bet kad tiek įmanoma prisukti energijos, vyras nesapnavo. Pabėgėliai iš Donecko – irgi, pasakojama LNK reportaže.
Praėjusiais metais per pasienio kontrolės punktus, Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, į Lietuvą neleista įvažiuoti 542 Ukrainos piliečiams, daugiausia dėl to, kad neturėjo galiojančios vizos ar leidimo gyventi.