Dėl mokytojų trūkumo dalyje mokyklų kai kurios pamokos nevyksta ir po kelis mėnesius, o regionuose įdarbinami netgi buvę mokiniai, kurie dar studijuoja ir formaliai neturi teisės mokyti, pasakojama LNK reportaže.
Jau kelerius metus laisvų darbo vietų skaičius Lietuvoje auga. Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) strateginės partnerystės centro direktorės dr. Milenos Seržantės, pagrindinė priežastis – technologijų sektoriaus plėtra. Verslo atstovai pripažįsta, kad specialistų trūkumo krizė gilėja, tad naujos profesionalų pamainos ieško universitetuose.
Šalies vaistinėse iššluotas vienas populiariausių antibiotikų prekyboje gali atsirasti tik kovo pabaigoje. Tačiau gydytojai jį vis dar išrašo, o pacientai desperatiškai blaškosi iš vienos vaistinės į kitą. Trūksta ne tik šių vaistų, pasakojama LNK reportaže.
Policijos pareigūnų trūkumas Lietuvoje – ne nauja problema. Tačiau paskutiniais metais darbą palieka daugiau pareigūnų nei priimama naujų. Šiuo metu policijoje trūksta kone penktadalio pareigūnų. Vidaus reikalų ministerija sureagavo – žada kelti atlyginimus, pasakojama LNK reportaže.
Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, Klaipėdos apskrityje trūksta 35-ių pedagogų dirbti visu krūviu, ir 37-nių dirbti nepilnu krūviu.
Didžiausias mokytojų trūkumas matomas Šilutės r. Čia trūksta aštuonių mokytojų dirbti visu krūviu ir 23-jų - nepilnu. Specialistų stygius taip pat jaučiamas ir Kretingos r. - 12-kos nerandama visai darbo dienai ir 14-kos nepilnam krūviui. Skuodo r. vis dar laukiama ateinant dirbti 15-kos mokytojų visam darbo krūviui.
Šiais mokslo metais šalies mokyklose pradėjo dirbti 553 nauji mokytojai. Dauguma jų - jauni, šiais metais auk