Balsuoti – ne sekmadieniais. Nauja kadencija – nuo pavasario. Atiduoti balsą – ir internetu. Vietoj vienmandačių – dešimt daugiamandačių. Siūlymų keisti rinkimų tvarką daug, tačiau pritarimo jiems nepakanka.
Į Seimą nusprendę nebekandidatuoti arba neperrinkti parlamentarai gaus dosnias išmokas. Eiliniams Seimo nariams „į rankas“ priklausys nuo 4,3 tūkst. iki 13 tūkst. eurų siekiančios išeitinės, o svarbesnes pareigas užėmę parlamentarai gaus dar didesnes išmokas.
Iki Seimo rinkimų likus vos kelioms dienoms, parlamentas išlieka institucija, kuria šalies gyventojai nepasitiki labiausiai. Kaip rodo Eltos užsakymu „Baltijos tyrimų“ atliktos apklausos, 68 proc. piliečių į šią savaitę vyksiančius parlamento rinkimus keliaus nepasitikėdami viena svarbiausių šalies institucijų. Priešingos pozicijos laikosi ir pasitikėjimą Seimu reiškia mažiau nei trečdalis (27 proc.) respondentų.
Tamsa, šurmulys, rinkėjai balsuoja, taip Kauno savivaldybės Didžioji salė atrodė vykstant išankstiniam balsavimui į Seimo rinkimus. Dingus elektrai, tamsoje rinkėjai bandė surasti reikiamą darbuotoją, o darbuotojai, pasišviesdami telefonais, dalino biuletenius.
Tęsiantis Seimo rinkimų išankstiniam balsavimui, partijos siūlo įvairius pokyčius sveikatos sistemoje – nuo didesnių algų gydytojams ir mažesnio jiems tenkančio krūvio iki specialistų rengimo karo grėsmei ir dabartinės sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformos stabdymo.
Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) svarstys įstatymines pataisas, kuriomis siūloma steigti karinius poligonus Tauragės ir Šilalės rajonuose bei leisti valstybei kompensuoti medžioklės plotus, patenkančius į poligonų teritorijas.
Lietuvoje stebima liūdna tendencija – pagal inovatyvių onkologinių vaistų prieinamumą, šalis ir toliau rikiuojasi vienoje paskutinių vietų Europos Sąjungoje. Tačiau artėjant Seimo rinkimams, kokybiškesnių sveikatos paslaugų ir didesnio vaistų prieinamumo klausimą spręsti žada ne viena kandidatuojanti partija.
Ar tikrai po Seimo rinkimų Lietuvai gresia pavojus dėl „radikalių, antivakarietiškų, antisemitinių jėgų“? O gal greičiau tai senas, kaip ir pati demokratija, triukas – rinkėjų bauginimas? Pastarosiomis savaitėmis itin daug kalbama apie Remigijų Žemaitaitį. Savo pasisakymuose juo baugina, o kartu ir jį populiarina konservatoriai.