Rusijos įstatymų leidėjai trečiadienį patvirtino įstatymo projektą, kuriuo užkertamas kelias į užsienį pabėgusiems Kremlių kritikuojantiems žinomiems kultūros veikėjams pasinaudoti pinigais, uždirbtais Rusijoje.
Toks žingsnis žengtas po liepos mėnesį vykusių rinkimų, kurių nugalėtoju buvo paskelbtas 11 metų valdžioje esantis prezidentas Nicolás Maduro, nors buvo mesti įtarimai dėl plataus masto sukčiavimo.
Sekmadienį Berlyne „gerieji rusai“ surengė keistą akciją. Forma ji priminė ritualinę ceremoniją: be būgnų, bet su užkalbėjimais, kuriuos daugsyk kartojant, matyt, galima išvaryti iš Kremliaus blogąsias dvasias. Laimei, mintis Vokietijos sostinėje šaukti „Mes čia valdžia“, kaip buvo įprasta išaušus rytui po eilinių sufabrikuotų Rusijos valdžios rinkimų, jiems nekilo.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako nesitikįs bendro darbo opozicijoje su Liberalų sąjūdžiu bei konservatoriais ir nemato galimybės išsirinkti bendrą lyderį.
Ketvirtadienį naujojo parlamento opozicijai palikus Kovo 11-osios salę, kai Seimo nario priesaiką davė antisemitiniais pareiškimais Konstituciją pažeidęs „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis, pats politikas tokio mažumos elgesio nevadina akibrokštu. Politikas džiaugiasi ir sako, kad išsipildė jo svajonė – bent trumpam Seimo salėje neliko nei konservatorių, nei liberalų.
Kadenciją baigusi parlamento vadovė ir Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad opozicijoje esantys parlamentarai kalbėsis dėl bendro lyderio išrinkimo.
Demokratams ir „aušriečiams“ skelbiant apie gautą socialdemokratų kvietimą dirbti koalicijoje, liberalai dirbs opozicijoje, sako Liberalų sąjūdžio lyderė.
Nors socialdemokratai skelbia, kad dėl galimo darbo koalicijoje konsultuosis ne tik su „valstiečiais“ bei demokratais „Vardan Lietuvos“, Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas sako, kad jo atstovaujama politinė jėga jau susitaikė su opozicijos vaidmeniu būsimame Seime.