Garsusis inkų miestas Maču Pikču po kelių mėnesių pertraukos vėl laukia lankytojų. Svarbiausias Peru turistų traukos centras sekmadienį iškilmingai atidarytas surengus senovinį ritualą.
Pasibaigus dėl koronaviruso pandemijos įvestam karantinui, garsusis Peru turistų traukos objektas Maču Pikču priims perpus mažiau įprasto lankytojų skaičiaus, antradienį pranešė Peru vyriausybė, nors tiksli kultūros paminklo atidarymo data dar nėra nustatyta.
Garsusis inkų miestas Maču Pikču Peru griežtai ribos lankytojų skaičių. Lyginant su laikotarpiu prieš koronaviruso krizę, kasdien į kompleksą bus įleidžiama tik ketvirtadalis lankytojų, pranešė žinybos. Svarbiausias turistų traukos objektas greičiausiai lankytojų vėl lauks liepą.
Nors kelionė į Kuską, svarbiausią inkų imperijos miestą, numatyta pačioje klajonių po Peru pabaigoje, ši tema – nuolat ant liežuvio galo. Ir ne senoji inkų sostinė čia kalta. Maču Pikču – štai jis, ne tik žaliųjų turistų, bet ir visų, naršančių po Pietų Amerikos žemyną, traukos centras.
Šiandien sukanka 106 metai nuo inkų tvirtovės Maču Pikču (Machu Picchu) atradimo. Deja, gausėjant turistų skaičiui nuo liepos mėnesio patekti į kone garsiausius pasaulio griuvėsius tapo dar sudėtingiau.
Peru teisėsaugos pareigūnai suėmė porą europiečių turistų, kurie fotografavosi nuogi senovinio inkų miesto Maču Pikču griuvėsiuose.
Komplekso apsaugininkai pastebėjo tuos du vyrus – britą ir prancūzą – kai jie nusirengė nuogi ir fotografavo vienas kitą mobiliaisiais telefonais, nurodė naujienų agentūra „Andina“, remdamasi policijos informacija.
Pažeidėjai buvo nuvežti į policijos nuovadą, o vėliau stojo prieš teismą, kur jiems buvo pareikšti kaltinimai dėl nepadoraus elgesio viešoje vietoje.
Peru sugriežtino tos istorinės vietovės apsaugą 2014 metų
Maču Pikču (Machu Picchu) - didingas ir paslaptingas Inkų miestas įsitaisęs Peru aukštikalnėse, beveik 2,5 km aukštyje nuo jūros lygio. Miestas pastatytas XVa., bet inkai miestą apleido po šimtmečio – vykstant karams su ispanais. Ispanai apie šį miestą nieko nežinojo ir užkariavus Inkų imperiją miestas vienišai laukė savo atradimo. Tik 1911 m. britų archeologas Biramas Binghamas paskelbė pasauliui apie Maču Pikču.
Miestas paskelbtas UNESCO kultūros paveldu ir ypač vertinamas kaip senovės indėnų kultūros palikimas, nes didžiąją dalį jos jau seniai sunaikino