Praėjusį sekmadienį prasidėjo „Teleloto“ Aukso puodo dalybos. Per pirmąjį žaidimą jau išdalinta pusė milijono eurų. O įvairių sumų laimėtojai jau dalinasi savo sėkmės istorijomis.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako mananti, jog lošimų bendrovės nepadarė visko, kad užkardytų buvusio investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo partnerio Šarūno Stepukonio lošimų galimai grobstant įmonės lėšas.
Beveik 15 tūkst. Lietuvos ir užsienio piliečių yra mūsų šalies Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registre. Tačiau tai nereiškia, kad nekontroliuojamas lošimo poreikis įveiktas.
Lietuvos gyventojų priklausomybei nuo azartinių lošimų viršijant europinį rodiklį, šalyje nėra tikslios informacijos, kiek žmonių yra pateikę prašymus neįleisti jų į lošimo namus ar apriboti jų prieigą prie nuotolinių lošimų.
Azartiniai lošimai šalyje yra masinis laisvalaikio leidimo būdas, tačiau šalyje nėra didelių problemų dėl neatsakingo lošimo, parodė antrą kartą Lietuvoje Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos užsakymu mokslininkų atliktas tęstinis tyrimas.
Verslas kritikuoja Seime atsiradusią idėją vienkartinį mokestį už licenciją organizuoti stalo lošimus ir lošimus A kategorijos automatais padidinti iki 400 tūkst. eurų.
Seime skinantis kelią siūlymui nuo liepos uždrausti skatinti žmones lošti, lošimų organizatoriai įspėja, kad draudimas paskatins šešėlį, bei siūlo drausti tik naujus klientus skatinti akcijomis, nuolaidomis bei kitaip.
Finansų ministerija verslui ir nevyriausybinėms organizacijoms pristatė probleminio lošimo priemonių planą, kuriame 12 priemonių suskirstytos į tris probleminio lošimo mažėjimą lemiančias grupes: šviečiamosios veiklos skatinimas ir sąmoningumo ugdymas, pagalbos probleminiams lošėjams prieinamumo užtikrinimas ir probleminio lošimo paplitimo mažinimas.
Dvi vienuolės iš vienos katalikiškos mokyklos Kalifornijoje prisipažino pasisavinusios 500 tūkst. JAV dolerių (438 tūkst. eurų), kuriuos išleido kelionėms ir lošimui Las Vegase, pirmadienį pranešė jų ordinas.