Seniai žinoma, kad fizinis aktyvumas yra susijęs su geresne sveikata ir ilgaamžiškumu. Vis dėlto, australų mokslininkų tyrimas parodė, kad judėjimo nauda yra net dvigubai didesnė nei buvo skelbta anksčiau.
VšĮ Kauno kovos menų akademija įgyvendina bendrai finansuojamą valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, projektą „VšĮ Kauno kovos menų akademijoje nemokamos, reguliarios fizinio aktyvumo veiklos, skirtos vietos bendruomenei“ Nr. NSA-FA-RFA-2024-0285.
Domeikavos poilsio parke jau galima sportuoti su naujais, profesionaliais treniruokliais. Juos išbandė ir Kauno savivaldybės vadovai, ir sporto treneriai.
Atsimenu, studentiškais metais dėl tam tikrų sveikatos problemėlių teko lankytis pas gydytoją. Atrodė, kad be recepto vaistams iš jos kabineto tikrai neišeisiu. Klydau. Gydytoja patarė: „Daugiau judėkite, sportuokite, sparčiu žingsniu eikite pasivaikščioti ir pasijusite geriau.“ Išėjusi iš kabineto pagalvojau: „Prasta gydytoja. Akivaizdu, kad man jau reikia vaistų – o ji man siūlo pasivaikščioti!“ Taip ir norėjosi tai gydytojai pasakyti: „Man nereikia pamokslų apie sėslaus gyvenimo būdo nenaudą – greičiau duokite man tabletę!“
Balandžio 23 d. Mastaičių baseine prasidėjo Kauno rajono ugniagesių ir savanorių mokymai, kurių metu jie tobulins plaukimo, gelbėjimo darbų vandenyje ir ant vandens įgūdžius ir didins fizinį aktyvumą. Praktiniai užsiėmimai baseine tęsis iki vasaros.
Iki šių metų balandžio 32 miesto mokyklų ir darželių auklėtiniai aktyviai įsitrauks į fizines veiklas, skatinančias sveiką gyvenseną. Tuo pasirūpins Kauno sporto mokyklos „Gaja“ treneriai, užsiimsiantys su 5–9 metų kauniečiais. Praėjusių metų pabaigoje prasidėjęs nacionalinis fizinio aktyvumo projektas norą dalyvauti išreiškusioms švietimo įstaigoms nieko nekainuos.
Pastaraisiais dešimtmečiais pagyvenusių žmonių dalis ES ir pasaulyje labai išaugo. Pasaulyje apie 30 proc. atskirai gyvenančių 65 metų ir vyresnio amžiaus žmonių nukrenta bent kartą per metus, o vienas iš dešimties kritimų baigiasi kaulų lūžiu.
Norint, kad pradinukai geriau mokytųsi, reikia ne skubėti samdyti jiems korepetitorių, o skatinti fiziškai aktyvų laisvalaikį lauke, mat įvairių mokslinių tyrimų atlikę ekspertai užfiksavo sąsają tarp judėjimo, žaidimų lauke ir kognityvinių moksleivių gebėjimų, teigia Lietuvos sporto universiteto docentė Rita Gruodytė-Račienė.