ES biudžetas finansuojamas iš valstybių narių įnašų. Didžiąją dalį jų pernai, kaip ir ankstesniais metais, skyrė Vokietija. Didžiausių naudos gavėjų lietuviams toli ieškoti nereikia.
Europos Komisija trečiadienį pasiūlė beveik 200 mlrd. eurų siekiantį 2025 m. biudžetą, kuris būtų papildytas dar 72 mlrd. eurų iš 2020 m. įsteigto skolintomis lėšomis finansuojamo fondo COVID-19 pandemijos pasekmėms ekonomikai likviduoti.
Gruodį vetavęs 50 mlrd. eurų pagalbos Kyjivui paketą, antradienį Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pareiškė norą padėti Ukrainai, su sąlyga, kad pagalba būtų teikiama ne Europos Sąjungos biudžeto lėšomis.
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis) penktadienį patvirtino, kad Europos lyderiams nepavyko susitarti dėl biudžeto plano, į kurį būtų įtraukta pagalba Ukrainai, nes tam paprieštaravo viena narė, kaip manoma, Vengrija.
Europos Parlamentas ir Taryba pirmadienį susitarė dėl 2024 metų Europos Sąjungos (ES) biudžeto, kurio asignavimai viršys 142 mlrd. eurų, iš jų apie 2,7 mlrd. eurų skirta Lietuvai – 0,2 mlrd. eurų (8 proc.) daugiau nei šiemet.
Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba pirmadienį susitarė dėl 170,6 mlrd. eurų vertės kitų metų ES biudžeto. Jame dėmesys skiriamas ir Lietuvai prioritetinėms sritims – sanglaudos ir žemės ūkio politikai, taip pat susitarta dėl didesnio finansavimo kovai su ES kylančiais sveikatos ir migracijos iššūkiais, pranešė Finansų ministerija.
2020 biudžetiniais metais Europos Sąjungoje buvo netinkamai išleisti beveik 4 mlrd. eurų, rodo antradienį paskelbtas Europos Audito Rūmų (EAR) vertinimas.
Europos Parlamentas trečiadienį galutinai patvirtino Europos Sąjungos 1,074 trln. eurų daugiamečio biudžeto planą 2021–2027 metams, kuriame numatytas pinigų paskirstymo laikantis teisės viršenybės principo mechanizmas.