2024 metais Lietuva iš ES biudžeto gaus 8 proc. daugiau – 2,7 mlrd. eurų

  • Teksto dydis:

Europos Parlamentas ir Taryba pirmadienį susitarė dėl 2024 metų Europos Sąjungos (ES) biudžeto, kurio asignavimai viršys 142 mlrd. eurų, iš jų apie 2,7 mlrd. eurų skirta Lietuvai – 0,2 mlrd. eurų (8 proc.) daugiau nei šiemet.

Tuo metu Vilniaus įmoka į ES biudžetą turėtų siekti apie 687 mln. eurų – 3,2 proc. daugiau (666 mln. eurų), pirmadienį pranešė Finansų ministerija.

„Galima pasidžiaugti, kad Lietuvos kartu su kitomis bendramintėmis šalimis pastangomis galutiniame kitų metų ES biudžete atsirado apčiuopiama paramos suma Ukrainai. Be to, pavyko susiderėti dėl papildomų lėšų kariniam mobilumui, transporto infrastruktūrai ir Rytų partnerystės šalims, visų pirma – Moldovai“, – pranešime teigė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

2024 metais Lietuva iš ES Sanglaudos politikos fondų planuoja gauti apie 700 mln. eurų, ES bendrosios žemės ūkio politikos fondų – apie 900 mln. eurų, Ignalinos AE uždarymui – 151,9 mln. eurų. 

Didžiausia 2024 metų ES biudžeto asignavimų dalis skiriama Sanglaudos politikai (64,7 mlrd. eurų) ir žemės ūkio politikai (57,34 mlrd. eurų). Didelį dėmesį kitų metų Bendrijos biudžete numatyta skirti vidaus rinkos, inovacijų ir skaitmeninio perėjimo (21,49 mlrd. eurų) programoms, veikloms, skirtoms ES kaimynystės ir išorės veiksmų srityse (16,23 mlrd. eurų).

ES biudžeto įsipareigojimai kitais metais sieks 189,4 mlrd. eurų – 1,5 proc. daugiau nei 2023 metais, o mokėjimai – 142,6 mlrd. eurų, arba 15,5 proc. mažiau.

Iš humanitarinei pagalbai numatytos 250 mln. eurų didesnės sumos bus finansuojami Ukrainos ir Artimųjų Rytų regiono poreikiai. Taip pat 50 mln. eurų padidinta suma Rytų partnerystei, pirmiausia Moldovai, 30 mln. eurų – Europos infrastruktūros tinklų priemonės (CEF) transporto daliai, 10 mln. eurų – karinio mobilumo projektams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Hm...

Hm... portretas
Ne Lietuva o režimas uzurpaves valdžia, o kiek iš tų pinigų matys Lietuva?

taigi

taigi portretas
Gaus :))) Tik sūris pelėkautuose būna nemokamai - pardavėt tik atkurtos valstybės nepriklausomybę už trinkeles ir asmeninę gerovę nuo korupcinių atkatų.

Lietuvos

Lietuvos portretas
jau 33 metai,kaip neliko... :-(
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių