Klaipėdos jaunimas aktyviai ieško darbo vasaros sezonui. Daugiau nei pusšimtis moksleivių, užpildę prašymus dirbti Klaipėdoje, yra nepilnamečiai. Geidžiamiausios sritys – klientų aptarnavimas ir prekyba.
Artėja vasara – puikus metas moksleiviams užsidirbti savų pinigų. Nuo kokio amžiaus galima legaliai dirbti, kokią darbo sutartį rinktis ir kokių darbų nepilnamečiai dirbti negali, papasakojo advokatas Tomas Bagdanskis.
Užimtumo tarnyba (UžT) sako, kad šią vasarą norinčių dirbti jaunuolių – rekordiniai skaičiai. Moksleiviai dažniausiai nori dirbti padavėjais, auklėmis, kambarių tvarkytojais, o kai kurie norėtų įsitaisyti Seime ar net kazino. Tačiau ne visi šie norai gali išsipildyti. Apie tai su LNK žurnalistais pasikalbėjo UžT direktoriaus pavaduotoja Giedrė Sinkevičė.
Vis daugiau paauglių vasaros atostogas išmaino į sezoninius darbus ir kitas netradicines veiklas. Savo pasirinkimą mokiniai grindžia noru užsidirbti, ugdyti atsakomybę, plėsti akiratį.
„Lidl“ parduotuvei Palangoje ruošiantis vasaros sezonui, prie parduotuvėje dirbančios komandos prisijungė ir „Lidl“ kolegos iš kitų miestų. Prekybos tinklas suteikė galimybę daliai savo darbuotojų šią vasarą dirbti ir poilsiauti Lietuvos pajūryje – juos nemokamai apgyvendino viešbutyje ir skyrė dienpinigius.
Lietuvos darbo rinkoje toliau didėjantis darbuotojų deficitas skatina darbdavius ieškoti alternatyvų. Šią vasarą fiksuojama itin daug pasiūlymų besimokančiam jaunimui. Palyginti su praėjusiais metais, studentams Užimtumo tarnybos laisvų darbo vietų registre birželio 1 –17 dienomis buvo keturis kartus daugiau darbo pasiūlymų – net 648. Moksleiviams – 304 (4,6 karto daugiau nei 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu). Pernai per visą birželį darbo paklausa buvo gerokai skurdesnė – besimokančiam jaunimui laisvų darbo vietų skaičius nesiekė nė 400, sakoma pranešime.
Prasidėjus vasarai, į pajūrį sugužėjo ne tik poilsiautojai, bet ir darbo ieškantys jaunuoliai. Ne visi jie atsiduria sąžiningų darbdavių akiratyje. Kai kurie, patikėję darbdavių pažadais apie didesnį atlygį, įdarbinami nelegaliai ir patenka į dviprasmiškas situacijas.
Ilgėjantys mokslo metai atveria naujas aktualijas – žemesniųjų klasių mokinukai birželį nelanko pamokų, nes tėvai juos vežasi atostogauti, vyresnieji – nori užsidirbti. Švietimo funkcionieriai ketina tokiems norams užkirsti kelią.
Egzaminų sesijas bebaigiantys universitetų ir kolegijų studentai jau gyvena atostogų nuotaikomis. Ką per beveik tris mėnesius truksiančias atostogas ketina veikti savo alma mater duris užvėrę jaunuoliai?