Kretingos savivaldybė atsisakė gamyklos, kurioje rūšiuotos ir nerūšiuotos plastiko atliekos būtų perdirbamos į pirolizės alyvą, penktadienį rašo „Verslo žinios“.
Norėdama pasivyti Europos Sąjungos vidurkį, Lietuva turi tris kartus padidinti atliekų perdirbimą ir jų panaudojimą naujų produktų gamybai, teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Geopolitinių įvykių Ukrainoje sukelta krizė paveikė ir atliekų perdirbimo sektorių. Dėl užsidariusių rinkų užsienyje atliekų perdirbėjams teko skubiai keisti su padangų perdirbimu susijusius procesus ir paspartinti tam tikrus sprendimus prisitaikant prie esamos situacijos. Perdirbtų naudotų padangų guma Lietuvoje nuo šiol nebe eksportuojama, o virsta naujais, inovatyviais produktais vietos statybų rinkai.
Panevėžio rajono Šilagalio bei aplinkinių kaimų gyventojams sukilus prieš gyvenvietėje numatytą statyti biometano dujų jėgainę, projekto vystytojai teigia suradę kitą labiau nuo namų nutolusią vietą – dokumentai pateikti institucijoms, iš kurių laukiama išvadų.
Šiandienos gyvenimą vargiai įsivaizduotume be išmaniųjų įrenginių, buitinės technikos ar kitų kasdienybę lengvinančių bei gražinančių palydovų. Viena vertus, jų poreikis tapo civilizuoto pasaulio neišvengiamybe. Kita vertus, rinkos skatinamas vartojimas įteisino ydingą paties daikto vertės suvokimo sistemą. Tačiau senkant planetos ištekliams, tiek vartotojams, tiek pramonei neišvengiamai teks persiorientuoti į tvaresnius gaminius.
Seimas priėmė svarstyti Aplinkos ministerijos parengtus valstybinius, regioninius ir savivaldos atliekų prevencijos ir tvarkymo planus. Pagal juos gyventojai būtų skatinami atliekas rūšiuoti, kad jos būtų perdirbamos ir panaudojamos dar kartą.
Sodo elektriniai įrankiai, kaip ir kiti elektronikos prietaisai, paprastai turi daug įvairių metalų, plastikų, baterijų ir kitų medžiagų, kurias būtina perdirbti. Vis tik naudota elektronika neturėtų iškart patekti pas atliekų tvarkytojus, nes neretai po nedidelio remonto ją galima pakartotinai naudoti ir taip taupyti gamtos išteklius.
Vilniaus miesto savivaldybė, artėjant lapkričio 29 d. – Tarptautinei nieko nepirkimo dienai – paskelbė renginių ciklą, skirtą tvariam vartojimui, atliekų perdirbimui, rūpinimuisi savo aplinka, pavadintą „Savaitė be pirkinių: duok daiktui antrą šansą“.
Automobilių ir pramonės sektorius kasmet pasaulyje sukuria dešimtis milijonų tonų alyvos atliekų, sukeliančių vieną didžiausių problemų aplinkosaugai. To priežastis – iki 95 proc. visų pasaulyje susidarančių alyvos atliekų yra sudeginama, patenka į sąvartyną ar pašalinama gamtoje, nors atliekos gali būti perdirbamos.