A. Armonaitė: Lietuva turi tris kartus padidinti atliekų perdirbimą

Norėdama pasivyti Europos Sąjungos vidurkį, Lietuva turi tris kartus padidinti atliekų perdirbimą ir jų panaudojimą naujų produktų gamybai, teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Viso labo 4 proc. mūsų ekonomikos yra žiedinė – ką tai reiškia? Tai reiškia, kad atliekos, kurias įmonės savo gamybos procese pagamina, šiukšlės, jos vis dar nepakankamai sugrįžta atgal į ekonomiką. (...) Siekiame, kad žiedinė ekonomika sudarytų bent 12 proc. mūsų ekonomikos, taip, kaip yra Europoje“, – penktadienį „Plastos“ gamykloje Vilniuje žurnalistams sakė ministrė.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 8 mln. eurų mažoms ir vidutinėms įmonėms inovatyvių technologijų, susijiusių su perdirbtų atliekų panaudojimu, kūrimui. Maksimali parama vienai įmonei siekia 0,5 mln. eurų.

Ministerijos duomenimis, 2021 metais Lietuvoje gyventojai ir verslas išmetė apie 6,9 mln. tonų atliekų. Daugiausia jų susidaro metalų, chemijos, medienos, popieriaus pramonėje, o net 1,7 mln. tonų atliekų sukuria Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“.

Pagal gamyboje susidarančių atliekų kiekį Lietuva yra ketvirta tarp paskutinių Europos Sąjungoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

armonaite maziau su savo LGBTQ kolektyvu

armonaite maziau su savo LGBTQ kolektyvu portretas
sik ir siukslink ,nereikes Lietuvai didint atlieku perdirbimo ...na nebent konservatpedofilu su liberastais --utilizavimo

Tai vel

Tai vel portretas
vesimes siuksles is uzsienio!?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių