Švietimo bendruomenės atstovai specialiųjų poreikių turinčių vaikų įtraukimą į bendrąją ugdymo programą vertina pozityviai, tačiau teigia, jog nuo rugsėjo įsigaliojančioms nuostatoms nebuvo pilnai pasiruošta.
Nuo šių metų rugsėjo planuojama didinti finansavimą švietimo pagalbai. Tam valstybė yra numačiusi skirti daugiau nei 163 mln. eurų, antradienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).
Ilgojo Joninių savaitgalio išvakarėse kauniečiai, tarp kurių buvo ir žinomų žmonių, susirinko į prasmingą vakarą. Renginio metu buvo eksponuojami specialiųjų ugdymo poreikių turinčių vaikų vektorinės tapybos darbai, surengtas jų aukcionas.
Kova su švietimo sistema – taip savo istoriją pristato sūnų, turintį autizmo spektro sutrikimą, auginanti moteris. Anot jos, nesulaukęs tinkamos pagalbos vaikas mokykloje išspardė sieną, sulaužė akinius, galiausiai teko keisti mokyklą. Šeimoms atstovaujanti asociacija sako, kad būna taip, jog padėjėjai, užuot padėję vaikams, budi per pertraukas, pavaduoja mokytojus, dirba kitus darbus.
Nors ir pamažu, tačiau požiūris į negalią visuomenėje keičiasi – pripažįstama, kad neįgalūs žmonės nevisai savarankiški ne tiek dėl to, kad trūksta įgūdžių ir sistematiškumo, kiek dėl to, kad visuomenėje vis dar vyrauja neįgaliesiems primetama bejėgiškumo stigma.
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pristato skaitmeninių išteklių rinkinį, skirtą mokymosi sunkumų ir raidos sutrikimų turinčių vaikų ugdymui, kuriam buvo skirta beveik 890 tūkst. eurų.
Nepritaikyta infrastruktūra, atsainus visuomenės požiūris, kandžios replikos iš aplinkinių ar net traumos – tai negalią turinčių žmonių kasdienybė. Tačiau valdžios, neįgaliųjų ir verslo atstovai pasiruošė bendradarbiauti – Seime pasirašė memorandumą, kuriuo susitarė pritaikyti vis daugiau viešojo transporto neįgaliesiems, praneša LNK.
Nuo liepos 1-osios vietoj šiuo metu galiojančių trijų specialiųjų poreikių lygių lieka tik du – vidutinių ir didelių specialiųjų poreikių lygiai, antradienį skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Pernai vykę intensyvūs statybų ir rekonstrukcijos darbai Kauno rajone tęsis ir šįmet. Statybininkai jau įsikūrė Kluoniškių kaime ir pradėjo Zapyškio pagrindinės mokyklos pastato, kuriame mokosi darželinukai, remontą. Pastatas pastatytas dar 1971 metais, tad remonto jam reikėjo kaip niekad.
„Esu vienišas tėvas ir auginu sūnų, turintį autizmo spektro sutrikimą. Mokykloje jis mokosi pagal specialią programą, tačiau jam nesiseka bendrauti su vaikais – jie jį erzina, o tada sūnus puola muštis. Dėl šios priežasties mokyklos darbuotojai jį siuntė pas vaikų psichiatrą, tačiau pažyma apie vizitą nepasiekė šeimos gydytojo, tad ir mokyklos. Mokyklos socialinė pedagogė man grasina iškviesti Vaiko teisių tarnybą, nes aš neva nesirūpinu sūnumi. Patyriau šoką – ką man daryti?“, – sunkiai žodžius renka daugiavaikis tėvas Vitalijus (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai yra žinoma).