Vakarų Europoje išplito studentų, reikalaujančių, kad universitetai nutrauktų ryšius su Izraeliu dėl jo ir islamistų grupuotės „Hamas“ karo Gazos Ruože, protestai, kurie paskatino susirėmimus ir sulaikymus.
Premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujama vyriausybinė komisija penktadienį aptars pasirengimą 2025-ųjų vasarį numatytam Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimui su Vakarų Europa.
Vakarų Europą siaubiant audrai „Ciaran“, atnešusiai rekordinį vėją, kurio greitis siekė 200 km per val., potvynius, elektros tiekimo pertrūkius ir didelius kelionių sutrikimus, žuvo mažiausiai 12 žmonių.
Vakarų Europą ketvirtadienį siaubus audrai „Ciaran“, atnešusiai rekordinį vėją, siekusį 200 kilometrų per valandą greitį, potvynius, elektros tiekimo pertrūkius ir didelius kelionių sutrikimus, žuvo septyni žmonės, įskaitant penkerių metų ukrainiečių berniuką Belgijoje.
Vakarų Europos aukštosios mokyklos, lietuvaičiai sąžiningai gilinosi į tenykščio studentavimo kultūrą. Neatsiejama jos dalis buvo ne tik įvairūs nesušukuotos muzikos festivaliai (ar šopingturai – pagal tėvų kišenę), bet ir kairiųjų ideologijų stipriai paveiktose bendruomenėse klestėjusi politinio maišto estetika.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai sutaria, kad elektros tinklų sinchronizavimas su Vakarų Europa turi vykti kuo greičiau, tačiau tikslaus termino neįvardija.
Pasiūlymams beveik 2,5 karto viršijus numatytas investicijas, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ iš naujo skelbs brangiausio Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su Vakarų Europa projekto – jūrinio kabelio „Harmony Link“ – rangovo konkursą.
Statistikams skelbiant, jog Lietuvos pramonė pirmąjį šių metų ketvirtį smuko 12 proc., o vien kovą – beveik 17 proc., analitikai sako, kad šalies pramonė jau yra recesijoje ir tikėtina, kad netrukus ją pajus ir kiti sektoriai.