Automobilis yra patogi ir dažnai labai svarbi šiuolaikinio gyvenimo dalis, tačiau už jį tenka prisiimti didelę atsakomybę – užtikrinti, kad transporto priemonė veiktų efektyviai ir būtų išvengta brangiai kainuojančio remonto.
Iki kalendorinės žiemos pabaigos liko tik mėnuo, bet kiek ji tęsis realiai, nepasakys net geriausi orakulai. Pastarosiomis savaitėmis vairuotojai spėjo paragauti ir seniai regėtų beveik arktinių šalčių, ir pūgos bei sniego spąstų. Lietuvos automobilių servisus užplūdo ekstremalių išbandymų neatlaikiusi technika.
Tinkama automobilio priežiūra žiemą ir vasarą prisideda prie komfortiško bei ekonomiško jo eksploatavimo. Kaune vairuotojai, naudodamiesi moderniais įrenginiais ir profesionalų pagalba, gali automobilio išorę bei vidų susitvarkyti vos per 15 minučių be išankstinės rezervacijos bet kurią savaitės dieną.
Dalis vairuotojų vis dar nesusimąsto, kad kasdienei jų automobilių priežiūrai ir eksploatavimui skirtų cheminių priemonių tara bei kiti reikmenys gali kelti potencialų pavojų ne tik aplinkai, bet ir sveikatai. Specialistai pastebi, jog neįvertinus šios rizikos įvairios langų ar aušinimo skysčių talpos bei tokie daiktai kaip žibintų lemputės ir valytuvai atsiduria įprastuose buitinių atliekų konteineriuose ar kitose jiems neskirtose vietose.
Automobilį paruošti būtina kiekvienam sezonui – artėjant žiemai tai daugeliui atrodo savaime suprantama, tačiau vasarą į kai kuriuos procesus vairuotojai dar vis moja ranka.
„Automobilio padangas prižiūriu du kartus per metus: balandį ir lapkritį, kai jas montuoju“. Tai – daugybės vairuotojų posakis. Tačiau padangoms skirti dėmesio reikėtų dažniau nei dukart per metus. Ypač tiems, kurie vairuoja senesnius automobilius.
Žiema – vienas iš įtempčiausių sezonų automobilių vairuotojams. Paspaudus šalčiui ir iškritus pirmosioms sniego porcijoms sudėtingėja ir eismo sąlygos, ir automobilio priežiūra. Norint, kad automobilis išliktų gražus, techniškai tvarkingas, o pavasarį netektų skaičiuoti atsiradusių rūdžių židinių – reikia imtis priemonių, kurios apsaugotų automobilį. Kaip reikėtų tinkamai paruošti automobilį atėjusiai žiemai?
Praėjusiais metais atlikta apklausa parodė, kad 54 proc. Lietuvos vairuotojų reguliariai tikrina automobilio būklę, tačiau tik 41 proc. iškart ima šalinti net ir menkiausius gedimus. Vis dėlto, specialistų teigimu, mūsų šalyje automobiliai ne prižiūrimi, o taisomi.
Nors rudenį automobilių stiklai rečiau pažeidžiami akmenukų, atskriejusių iš po priekyje važiuojančių transporto priemonių ratų, tačiau dėl netinkamos stiklų priežiūros šaltuoju metų laiku ir dažniau pasitaikančių incidentų keliuose, automobilių stiklams padaroma daugiau žalos. Specialistai pataria, kaip tinkamai prižiūrėti automobilio stiklus šaltuoju metų laiku – kokius valytuvus, apiplovimo skysčius ir ledo grandiklius pasirinkti.