Vyriausybės iškeltus finansinius tikslus bei specializuotus rodiklius pernai pasiekė aštuonios valstybės valdomos įmonės (VVĮ) iš 33-jų, antradienį skelbia su Valdymo koordinavimo centras (VKC).
2023 m. beveik visos valstybės valdomos įmonės (VVĮ) dirbo pelningai, o jų pelnas siekė apie 610 mln. eurų, o indėlis į valstybės biudžetą siekė apie 231 mln. eurų praneša Valdymo koordinavimo centras (VKC). Anot institucijos, nuo 2020 m. šis indėlis išaugo 31 proc., o 2023 m. valstybės pajamos iš įmonių buvo beveik 39 mln., eurų didesnis, nei tikėtasi.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Jo tikslas – įvertinti kiekvienos valstybės valdomos įmonės nuosavybės naudą, optimizuoti valstybės valdomų įmonių portfelį, numatyti įmonių pertvarkymą ir komercinę veiklą vykdančių bei su privačiu kapitalu konkuruojančių įmonių privatizavimą.
Vyriausybė svarsto pratęsti kai kurių valstybės valdomų įmonių pertvarkymo terminus, o dalies pokyčių atsisakyti nepritarus Seimui. Šis klausimas įtrauktas į trečiadienio Ministrų kabineto darbotvarkę.
Jei valstybinės įmonės būtų valdomos efektyviau, į biudžetą būtų surenkama pakankamai lėšų tiek senatvės pensijoms didinti, tiek viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimams kelti, sako „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.
Valstybės valdomos įmonės, vertinant jas kaip darbdavį, potencialius kandidatus domina dėl užtikrinamų socialinių garantijų bei didesnio stabilumo, tačiau motyvaciją dirbti jose atšaldo perteklinė biurokratija ir maži atlyginimai, rodo tarptautinės personalo atrankos ir laikinojo įdarbinimo kompanijos „Manpower“ inicijuota apklausa.
Savo strateginiuose planuose 38 proc. valstybės valdomų įmonių (VVĮ) nėra išsikėlusios ambicingų pelningumo rodiklių, rodo naujausias Valdymo koordinavimo centro atliktas VVĮ strategijų įgyvendinimo vertinimas.
Naujausiais gerojo valdymo indekso duomenimis, prasčiausiai iš visų Lietuvos valstybės valdomų įmonių (VVĮ) veiklos aspektų įvertintas darnumas. Šis kriterijus nurodė, kad tik kelios didelės Lietuvos VVĮ viešino su socialine atsakomybe susijusią informaciją.
Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė įvesti apribojimus valstybės valdomų įmonių skiriamai paramai. Pasiūlymą teikusio ūkio ministro teigimu, nauja tvarka užtikrins skaidrumą.