Savivaldybėse socialinės globos srityje dirba asmenys, susiję su privačiomis globos įstaigomis, tai kelia korupcijos riziką, pirmadienį skelbia Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Į socialinių globėjų šeimas vaikai dažnai atvyksta sužaloti, liesi, susigūžę, jie verkia, tačiau greitai atsiskleidžia, LRT RADIJUI sako Lietuvoje socialiniu globėju dirbantis Belgijos pilietis Bartas Pauwelsas. Taigi, pabrėžia jis, kyla klausimas, kodėl šie vaikai iš šeimų paimami per vėlai ir laiku negauna reikiamos pagalbos.
Dalis Kauno rajono šeimų ir vienišų gyventojų jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be dienos socialinės globos ir slaugos paslaugų namuose. Tai galimybė sulaukti praktinės pagalbos buityje, slaugytojo, kineziterapeuto vizitų už simbolinį mokestį arba nemokamai.
Būtų prapultis
Šeimoje atsiradus sunkiam ligoniui, aukštyn kojom apvirsta ne tik jo, bet ir visos šeimos gyvenimas. Tad dienos socialinės globos ir slaugos namuose paslaugos yra gyvybiškai svarbios.
64 metų Ana Kostickienė – iš dalies paralyžiuota. Vienos rankos visai nevaldo, kitos judina tik du pirštus. Iš pra
Mažųjų klaipėdiečių, turinčių negalią, tėvams uostamiestyje jau kurį laiką teikiama „Atokvėpio“ paslauga. Nors šia paslauga pasinaudojusieji ir žeria pagyras, tačiau kol kas masiškai tėvai neskuba savo atžalų atiduoti laikinai specialistų globai.
Visapusiška priežiūra
Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų Socialinės globos skyriuje nuo šių metų balandžio padėt teikti trumpalaikės socialinės globos „Atokvėpio“ paslauga.
Įstaigos, teikiančios minėtą paslaugą direktorė Aušra Nikolajevienė pastebėjo, kad „Atokvėpio“ paslauga suteikia
Klaipėdos mieste baigiamas vykdyti ilgiau nei du metus trukęs Integralios socialinės globos paslaugų teikimo projektas.
Projektu siekiama plėsti dienos socialinės globos paslaugas bei gerinti jų kokybę. Dienos socialinės globos paslaugų plėtra sudaro galimybę žmogui su fizine ir psichine negalia ilgiau gyventi įprastoje aplinkoje, o tokio žmogaus artimiesiems pagerins sąlygas integruotis į visuomenę ir darbo rinką.
Projekto įgyvendinimas palengvino asmenų su negalia ir jų artimųjų kasdienybę bei suteikė šeimos nariams galimybę tinkamai pasirūpinti slaugomu asmeni
Socialinės globos namai visų pirma yra namai, o juose gyventojai gauna visą reikalingą pagalbą. Taip sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Daiva Buivydaitė.
LRT Radijo klausytoja iš Kauno susidomėjo, kaip atrodo gyvenimas senelių namuose. „Apie šunis daug kalbama, apie kalinių gyvenimą daug kalbama, norėčiau sužinoti apie senelių namuose gyvenančių senelių gyvenimą. Kiek kartų valgyti duoda, ar yra medikas, dantų gydytojas?“ – klausia kaunietė.
Pasak D. Buivydaitės, socialinės globos namai senyvo amžiaus žmonėms
Beveik 90 proc. Lietuvoje veikiančių socialinės globos įstaigų - 360 iš 405 - turi licencijas veiklai, kurios nuo sausio bus privalomos.
Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimo, 360 įstaigoms jau išduotos 569 licencijos ir nuo naujų metų jos galės toliau teikti socialinės globos paslaugas. Dar 44 įstaigos yra užsiregistravę licencijavimo elektroninėje priemonėje ir, tikimasi, iki sausio 1 dienos įgis licencijas.
„Pagrindinis licencijavimo tikslas yra siekis, kad socialinių paslaugų vartotojai, jų šeimos nariai žinotų, jog suteikiamos socialinės gl
110 socialinės globos įstaigų išduota 141 licencija, dar 266 įstaigos yra užsiregistravusios licencijavimo elektroninėje priemonėje, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
Iki licencijoms gauti skirto termino pabaigos liko pusmetis.
„Licencijavimas sumanytas ne ministerijai, o žmonėms. Jo tikslas – kad socialinių paslaugų vartotojai, jų šeimos nariai žinotų, jog suteikiamos socialinės globos paslaugos yra kokybiškos ir atitinka jomis besinaudojančių žmonių poreikius“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
L