Europos Sąjungai (ES) tariantis dėl sankcijų Rusijai įgyvendinimo, Kaliningrado tranzito klausimas Lietuvos buvo keliamas visais lygiais, tvirtina užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Balandžio viduryje Europos Komisijos (EK) pateiktame sankcijų išaiškinime sankcionuotų prekių tranzitas į Kaliningradą buvo draudžiamas, remdamasis su situacija susipažinusiu šaltiniu rašo portalas delfi.lt.
Europos Sąjunga (ES) ir Rusija susitarė dėl prekių tranzito į Kaliningradą, remdamasi laikraščiu „Izvestija“, praneša rusų naujienų agentūra „Ria Novosti“.
Rusijos kosmoso programos vadovas Dmitrijus Rogozinas pareiškė, kad įsigaliojus prekių tranzito į vakarinį Kaliningrado eksklavą per Lietuvos teritoriją apribojimams pagal Europos Sąjungos sankcijas, įvestas Maskvai dėl karo Ukrainoje, gali iškilti pavojus Rusijos ir Lietuvos susitarimui dėl bendros sienos, šeštadienį pranešė rusų žiniasklaida.
Birželio 17 d. pradėtas taikyti draudimas per ES vežti tam tikras prekes Rusijai. Sustabdžius jų tranzitą per Lietuvą į Kaliningrado sritį sulaukėme tulžingos Rusijos reakcijos ir grasinimų Lietuvai. Tačiau tai – tik pradžia, nes draudžiamų prekių sąrašas ateityje tik plėsis: liepos 10 d., rugpjūčio 10 d. ir gruodžio 5 d. Kaip į tai reaguos Rusija ir kam turėtų ruoštis Lietuva? Apie tai LNK reportaže buvo kalbamasi su buvusiu Užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.
Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Rusijos kaltinimai Vilniui dėl prekių tranzito į Kaliningradą ribojimo yra jos karo prieš Vakarus dalis.
Seimo opozicija suabejojo, ar įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) sankcijas nutrauktas kai kurių prekių tranzitas tarp Rusijos ir jos Karaliaučiaus srities nėra Lietuvos „nacionalinis performansas“, sako demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.
Pirmadienį Užsienio reikalų ministerijoje (URM) Rusijos laikinajam reikalų patikėtiniui Sergejui Riabokoniui įteikta nota, kurioje paaiškinamas Europos Sąjungos (ES) priemonių taikymas tarp Karaliaučiaus ir likusios Rusijos tranzitu gabenamiems plieno ir juodųjų metalų gaminiams.
Baltarusijos vyriausybės vadovas Ramanas Haloučanka pareiškė, jog Lietuva yra nepatikima ekonominė partnerė, ir pagrasino, kad baltarusiškų užsienio prekybos krovinių tranzitas per Klaipėdos uostą gali būti visiškai nutrauktas, „jei situacija taip ir toliau klostysis“.