Atlikus cheminių medžiagų poveikio 38 šalyse apžvalgą nustatyta, kad įprasti plastikiniai gaminiai yra susiję su milijonais širdies ligų atvejų, tūkstančiais insultų ir net mirčių, skelbia „New Scientist“.
Visoje ES, įskaitant Lietuvą, liepos 3-iąją įsigaliojus vienkartinių plastikinių gaminių prekybos draudimui, dalis prekybos tinklų jų jau atsisakė anksčiau, kiti birželį išpardavė likučius. Sunku patikėti, tačiau didžiausia plastiko naudotoja pasaulyje Kinija taip pat pasuko aplinkos saugojimo keliu.
Everesto regione uždrausta naudoti vienkartinius plastikinius gaminius, siekiant sumažinti didelius kiekius šiukšlių, paliekamų keliautojų ir alpinistų, trečiadienį pranešė Nepalo valdžia.
Europos Sąjungai (ES) po beveik metus trukusių derybų šią savaitę priėmus direktyvą sumažinti vienkartinių plastiko gaminių naudojimą, Lietuva taip pat ruošiasi pamažu iš rinkos išimti smulkius plastiko gaminius.
Europos Parlamento (EP) siūlomos priemonės kovojant su tarša nėra pakankamai efektyvios, Eltai sakė Pramonininkų konfederacijos Verslo aplinkos ir ekonomikos departamento direktorė Raminta Radavičienė.
Po kelių metų parduotuvėse greičiausiai nerasite vienkartinių plastikinių indų, plastikinių ausų krapštukų, gėrimų šiaudelių ir laikiklių balionams. Būtent šiuos iš plastiko gaminamus produktus Europos Komisija siūlo uždrausti.