Pereiti į pagrindinį turinį

Savaitgalis Trakuose – spalvingu Viduramžių ritmu

2013-06-15 21:17
Savaitgalis Trakuose – spalvingu Viduramžių ritmu
Savaitgalis Trakuose – spalvingu Viduramžių ritmu / K.Vanago/BFL nuotr.

Iškilminga ir spalvinga viduramžių rūbais pasipuošusių žmonių eisena šeštadienio vidurdienį Trakuose prasidėjo jubiliejinė, penkioliktoji, Viduramžių šventė.

Čia dvi dienas gyvenimas virs senovės ritmu: kausis riteriai, varžysis lankininkai, rengiamasi pilies šturmui, skambės archajinis folkloras ir vilnys Viduramžių šokiai, įsuks žaidimai, įtrauks senųjų amatų dirbtuvės.

„Nuo pirmųjų metų susidomėjimas švente tik didėja. Mūsų vasara trumpa, žmonėms norisi ne tik grožėtis gamta, bet ir dalyvauti įdomiuose renginiuose. Tokį ir siūlome – pamatyti, kaip ir koks gyvenimas Viduramžiais vyko, kokios buvo tos epochos pramogos, amatai. Džiugu yra tai, kad tie žmonės, kurie dalyvavo pirmosiose šventėse, šiandien atvyksta su savo draugais, vaikais ir jau vos prasidėjus šventei klausia, kada ji kitais metais vyks. Taip pat gera matyti moksleivius, jaunimą, kuriems įdomūs istorijos puslapiai, kurie noriai įsitraukia į klubus, stengiasi išmokti ir kitiems parodyti kažką įdomaus“, – portalui diena.lt sakė Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas.

Viduramžių istoriją ir dvasią šį savaitgalį Trakuose prikelti pasirengę daugiau kaip 200 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos.

Viduramžių karybos meną pristato net aštuoni klubai: brolija „Viduramžių pasiuntiniai“, lankininkų klubas „Strėlė“, senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“, Kauno karo istorijos klubas, Hospitalierių ordinas, Šiaurinės šventyklos ordinas, LDK Varčiai, taip pat svečiai iš Baltarusijos „Pranciškaus draugai“. Pastarųjų rengiama pramoga – Viduramžių žaidimai – ypač džiugina vaikus ir suaugusiuosius.

Ne tik stebėti, bet ir įsitraukti į Viduramžių gyvenimą ragina gausiai susirinkę amatininkai. Jie kviečia lankytojus pačius imti į rankas kalaviją, kūjį, pamėginti žiesti puodus, lipdyti iš molio, gaminti žiedą, vyti juostą ir kt. Amatininkus džiugina tai, kad žmonės vis drąsesni, smalsiai klausinėja apie senąsias techologijas, išbando jas, o nagingesni ir užsikrečia senaisiais amatais. Šventės svečiai taip pat gali išbandyti senovinius stalo žaidimus bei specialias riterių rungtis, šaudymą iš arkbalistos, arbaletų ir lankų.

Šiemet Viduramžių šventėje atsirado keletas naujovių: skanėstų zonoje vilioja rūkytos žuvies kampelis, azartiškų lankytoju laukia loterija, spektaklį „Ragana ir Lukošiukas“ mažiesiems lankytojams pristato Vilniaus „Lėlės“ teatras, taip pat vyks klubų varžytuvės dėl šauniausiojo vardo.

O gera šventės svečių nuotaika rūpinasi Viduramžių muzikos ansamblis „Cornucopia” iš Baltarusijos, istorinio šokio ansamblis „Foxtrot” iš Maskvos, brolijos „Viduramžių pasiuntinių” nariai, senosios muzikos ir šokio trupė „Festa Cortese”, archajinio folkloro grupė „Kaukoras”, folkroko grupė “Žalvarinis” bei roko grupė „Thundertale”.

Viduramžių šventė kasmet sulaukia apie 10-12 tūkst. Lankytojų. Ne mažiau jų tikimasi ir jubiliejiniame renginyje. „Čia verta atvykti ir dėl to, kad oras puikus – nei karšta, nei lyja. Pamatysite, ko nematėte, paragausite, ko neragavote, sužinosite, ko nežinojote“, – kviečia V. Poviliūnas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų