Riaušių byloje Astrauskaitės, Kandroto gynėjas kalbėjo visą dieną, bet nebaigė Pereiti į pagrindinį turinį

Riaušių byloje Astrauskaitės, Kandroto gynėjas kalbėjo visą dieną, bet nebaigė

2025-04-09 17:04

Vilniaus miesto apylinkės teisme, kur nagrinėjama riaušių prie Seimo byla, trečiadienį baigiamąją kalbą pasakė paskutinis advokatas – Erikas Rugienius, ginantis tris iš 87 kaltinamųjų.

Riaušių byloje Astrauskaitės, Kandroto gynėjas kalbėjo visą dieną, bet nebaigė
Riaušių byloje Astrauskaitės, Kandroto gynėjas kalbėjo visą dieną, bet nebaigė / Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

Savo baigiamąją kalbą jis pradėjo apie 10 valandą. Advokatas tą darė visą dieną, tačiau užbaigti kalbos nespėjo. E. Rugienius baigiamąją kalbą tęs ketvirtadienį.

Jis gina riaušių organizatore vadinamą Astrą Genovaitę Astrauskaitę, Antaną Norvydą ir Antaną Kandrotą, pravarde Celofanas.

„Mano ginamieji yra nekalti ir privalo būti išteisinti“, – baigiamosios kalbos pradžioje pareiškė advokatas.

E. Rugienius sakė, kad prokurorai blogai surašė kaltinamąjį aktą, jis neatitinka įstatymų reikalavimų, todėl advokatas ketina prašyti įrodymų tyrimo atnaujinimo.

„Jokių konkrečių ir tiesioginių mano ginamųjų kaltės įrodymų nėra“, – sakė E. Rugienius.

Pasak jo, nusikalstamas veikas įvykdė kiti asmenys, tie, kurie prisipažino. Kaltinimus savo klientams advokatas vadino absurdiškais.

Kalbėdamas apie A. G. Astrauskaitei pareikštą sunkiausią kaltinimą – viešus raginimus ginklu nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, advokatas panaudojo JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pavyzdį. Kaltinamoji yra viešai pareiškusi, kad sutiktų, jei kariai savanoriai įvykdytų karinį perversmą.

„Gal ir mes sutiktume, kad D. Trumpas netaikytų naujų muitų, bet kas mūsų klausys?“ – retoriškai klausė E. Rugienius.

Šiuo metu už finansinius nusikaltimus kalinčiam A. Kandrotui prokuratūra pasiūlė skirti penkerius metus ir penkis mėnesius nelaisvės. Tokia bausmė siūloma ją subendrinus su anksčiau paskirta bausme.

Pasak prokurorų, A. Kandrotas riaušių metu kurstė žmones nevykdyti valdžios sprendimų, ragino blokuoti visus išėjimus iš Seimo. Be to, pas jį rasti padirbti diplomatinis ir paprastas Maltos ordino pasai. A. Kandrotas teigė esąs ordino narys. Tačiau Maltos ordinas pareigūnams pranešė, kad neturi nieko bedra su A. Kandrotu. Rastieji pasai, prokuratūros vertinimu, yra vadinamieji fantazijos dokumentai – taip oficialiai vadinami neegzistuojančio pavyzdžio dokumentai.

Trečiadienį advokatas E. Rugienius, baigiamojoje kalboje A. Kandrotą pavadinęs „viena spalvingiausių asmenybių šioje salėje“, sakė, kad Maltos ordino „pasai“ skirti žaidimams. Gynėjas juos sulygino su „Monopolio“ žaidime naudojamais žaisliniais pinigais.

A. Norvydui prokuratūra siūlo skirti trejus metus laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. Jis kaltinamas grumtynėmis su pareigūnais, akmenų mėtymu į juos. Pats kaltinamasis teigia mėtęs saldainius.

Mokytojai A. G. Astrauskaitei siūloma skirti lygtinę trejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Advokato manymu, jai galima pritaikyti nebent Administracinių nusižengimų kodeksą.

Realias laisvės atėmimo bausmes prokuratūra siūlo skirti 33 kaltinamiesiems. Dar 52 asmenims siūloma skirti laisvės atėmimo bausmes, jų vykdymą atidedant. Jiems taip pat prašoma skirti baudžiamojo poveikio priemonę – įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą nuo 1,5 tūkst. iki 5 tūkst. eurų, taip pat įpareigojimą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti už gyvenamosios vietos ribų ilgiau kaip septynioms paroms be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Du kaltinamuosius prokuratūra siūlo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Riaušės, kurių metu buvo žalojami pareigūnai ir niokojamas turtas, prie parlamento rūmų Vilniuje kilo 2021 metų rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš jų 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Bylą sudaro 214 tomų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
X

Tautos gėda tokie teismai ir toks valdančiųjų elgėsys. Didžiulės bylos išlaidos, šimtai advokatų, kuriems apmokės valstybė dešimt tūstantines sumas. Kuo tolyn, tuo viskas durnyn. Žmonės neturi teisės pasakyti savo nuomonės, organizuojamos patyčios iš ne taip pasakiusių. Slogi atmosfera su pastoviais gasdinimas, mokesčiais. "Gerovės valstybė"?
1
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų