Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Neries taršos plastiku

Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Neries taršos plastiku sostinėje.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Vilniaus savivaldybės kreipimąsi dėl teršalų Neryje“, – BNS penktadienį informavo Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Pasak jos, tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 270-ojo straipsnio antrąją dalį dėl aplinkosaugos taisyklių pažeidimo, kai orui, žemei, vandeniui, taip pat gyvūnams ar augalams buvo padaryta didelė žala. Už tai gali būti baudžiama bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Prokurorų vadovaujamą tyrimą atlieka Vilniaus apskrities policija.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Vilniaus savivaldybės kreipimąsi dėl teršalų Neryje.

Pasak R. Stundienės, savivaldybės perduotą informaciją taip pat dar aiškinasi Vilniaus apygardos prokuratūros viešojo intereso gynimo prokurorai.

Aplinkos apsaugos agentūra nustatė, jog iš „Vilniaus vandenų“ į Nerį išleidžiamose valytose nuotekose yra plastiko dalelių ir tai kelia pavojų aplinkai, vandens gyvūnams. Taip pat nustatyta didesnė nei leistina tarša azotu ir fosforu.

Vilniaus savivaldybės įmonė „Vilniaus vandenys“, aiškinęsi, iš kur pastaruoju metu miesto nuotekų valymo sistemoje atsiranda plastiko dalelių, šią savaitę užblokavo nuotekų patekimą iš plastiką perdirbančios įmonės „Ecso“. Įtariama, kad bendrovė sistemą toliau teršė plastiko dalelėmis, pati bendrovė tai neigia. Savo ruožtu „Vilniaus vandenys“ nepajėgia plastiko iki galo išvalyti, todėl jis patenka į Nerį.

Savivaldybės ir įmonės atstovai ketvirtadienį taip pat pranešė nustatę galimą taršą plastiko drožlėmis nuotekų šulinyje Savanorių-Liepsnos gatvių sankryžoje. Pramoninėje teritorijoje yra daug įmonių, tarp jų – plastiką perdirbanti „Plasta“, tačiau aplinkosaugininkai šioje įmonėje pažeidimų nenustatė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
NIEKO jie ten tirti NEPRADEJO ir NESIRUOSIA. Eilinis melas durnai liaudziai.

Budelis

Budelis portretas
Visi tie vandenu valymai galimai buvo tik butaforija. Eme milijonus, o nieko nevale. Stai jums ir atsakymas. 30 metu nusikalstamos veiklos.

buvo, yra ir bus

buvo, yra ir bus portretas
Tai va taip ir įrengė už didelius pinigus. Ir dėl to jokio tyrimo niekas nepradės, nes savi darė. Dėl to ir bandoma dabar rasti atpirkimo ožius "įmones-teršėjas", kurių kolektoriuose per ilgą laiką kažko prisikaupę, kai tik džiaugtis reikėtų, kad kolektoriuose susikaupė, o ne į Nerį ištekėjo per valymo įrengimus.Būtų norėjusios tos įmonės kažkuo atsikratyti, tai į šiukšlių maišus sukrautų ir paprašytų savo darbuotojų prie namų į buitinių atliekų konteinerius išmesti. Mūsų aplinkosaugininkų lygis irgi "geras". Lyg nebūtų bent per TV apie užterštus vandenynus regėję, kur puikiausiai matosi, kad ne visas plastikas plūduriuoja paviršiuje, kad dalis plastiko plūduriuoja paniręs po vandeniu. :) Mūsų Lietuvėlė tapo suklastotos statistikos supervalstybe ir melo imperija per tokius veikėjus.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių