Kontrabanda įtariamam M. Taraškevičiui – byla ir dėl vogtų daiktų realizavimo

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti dar vieną vilniečio Marjano Taraškevičiaus baudžiamąją bylą - joje jis kaltinamas vogtų daiktų įgijimu ir realizavimu.

M Taraškevičius taip pat yra vienas iš įtariamųjų milijoninės cigarečių kontrabandos byloje. Joje pareigūnai 2011 metų pabaigoje sulaikė apie 100 mln. vienetų nelegalių rūkalų. Valstybei galimos, tačiau užkardytos žalos dydis siekia apie 30 mln. litų. Ši byla dar nėra perduota teismui.

Apylinkės teismas nagrinėja dar vieną bylą dėl narkotikų platinimo, kurioje M.Taraškevičiui taip pat pareikšti įtarimai. Bylų nagrinėjime kaltinamasis nedalyvauja, nes ekspertai jį pripažino neveiksniu ir keliančiu pavojų visuomenei. Vyrui yra skirtas priverstinis gydymas psichiatrijos ligoninėje.

Pirmadienį pradėtoje nagrinėti baudžiamoje byloje prokuroras paskelbė, kad M.Taraškevičius neteisėtai 2010-2011 metais įgijo iš Vilniaus parduotuvių pavogtus įvairius daiktus - kompiuterius, telefonus, laikrodžius, kailinius. Iš viso daiktų už 26,4 tūkst. litų.

Byloje liudytojais buvo apklausti du Baltarusijos piliečiai, kurie iš M.Taraškevičiaus pirko vogtus daiktus. Abu jie taip pat yra kaltinamieji didelėje kontrabandos byloje.

Aleksandras Gerasimas pasakojo, kad su M.Taraškevičiumi susipažino per bendrus draugus. Jis pirko iš M.Taraškevičiaus kompiuterį, televizorių, šis siūlė dar laikrodį, bet jis pirkėjui pasirodė per brangus.

Liudytojas sakė vėliau supratęs, kad M.Taraškevičiaus turimi kompiuteriai yra vogti, nes jų laidai - nupjauti. Be to, A.Gerasimo brolis internete matė informaciją, kad iš prekybos salono Vilniaus centre buvo pavogti kompiuteriai.

Iš M.Taraškevičiaus nuspirktą plazminį televizorių A.Gerasimas vėliau pardavė, nes jsi nebuvo pritaikytas veikimui Baltarusijoje.

Dar atviresnis teisme buvo kitas Baltarusijos pilietis Piotras Breiva.

„Su M.Tarškevičiumi vertėmės kontrabanda. Mes tik vykdėm komandas“, - sakė. P.Breiva. Vyras prisiminė, kad buvo T.Taraškevičiaus namuose - ten jam šeimininkas pasiūlė pirkti kostiumą. Kadangi kostiumas buvo per didelis, P.Breiva jo nepirko. M.Taraškevičius jam dar pasiūlė kailinius. Jie svečio irgi nesudomino. Pasak liudytojo, iš M.Taraškevičiaus užuominų supratęs, kad daiktai - vogti.

Abu liudytojai patvirtino, kad iš M.Taraškevičiaus girdėjo apie asmenį, vadinamą Popiku. Manoma, kad tas asmuo ir buvo vogtų daiktų tiekėju.

„Popik Hypermarket“, - iš M.Taraškevičiaus lūpų sakė girdėjęs A.Gerasimas.

2013 gegužę Vilniaus miesto apylinkės teismas Olegą Popovą ir Nikolajų Popovą nuteisė realiomis laisvės atėmimo bausmėmis dėl svetimo turto pagrobimo stambiu mastu įsibrovus į patalpas ir svetimo turto sugadinimo. O.Popovui skirta subendrinta devynerių metų laisvės atėmimo bausmė. N.Popovą teismas taip pat pripažino kaltu dėl visų jam inkriminuotų veikų ir galutinę subendrintą bausmę skyrė aštuonerius metus laisvės atėmimo. Teismas visiškai tenkino civilinius ieškinius, kurių bendra suma viršijo 760 tūkst. litų. Manoma, kad iš šių asmenų M.Taraškevičius ir gaudavo vogtus daiktus.

„Ši baudžiamoji (M.Taraškevičiaus-BNS) byla išskirta iš kitos baudžiamosios bylos, kurioje buvo kaltinami asmenys „žaibiškomis“ vagystėmis iš Vilniaus parduotuvių.(..) Ši byla teismui atiduota dėl medicininio pobūdžio priemonių taikymo“, - žurnalistams sakė prokuroras Artūras Survila.

Teismo posėdyje buvo paskelbti ekspertizės aktas, Rokiškio psichiatrinės ligoninės raštas ir apklaustas ekspertas Petras Aukštuolis.

Ekspertai yra nustatę, kad nusikaltimo padarymo metu įtariamasis psichikos liga nesirgo, tačiau dabar jam diagnozuotas susirgimas, jis negali dalyvauti posėdyje ir duoti parodymų. Pasak medikų, Rokiškio ligoninėje M.Taraškevičius buvo atsisakęs gydymo įstaigos maisto, manydamas, kad jis užnuodytas, ir valgydavo tik savo maistą. Šiuo metu jam paskirta trečia ekspertizė sveikatos būklei įvertinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Staroveras

Staroveras portretas
Galvojat zmones tiki,kad nesveiko proto zmogus,keliantis pavoju visuomenei uzsiiminejo milijonine kontrabanda? Cia reiketu STT pareigunams pasikrapstyti...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių