Teismo sprendimu buvusiam Vilniaus savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vyriausiajam specialistui Gintarui Kuodžiui skirta 12,3 tūkst. eurų bauda, o jį papirkusiam buvusiam ne vienos statybos įmonės vadovui Edvardui Andrijaičiui – 19,9 tūkst. eurų bauda, rašoma vasario 7 dienos teismo nutartyje.
Dar du asmenis – dabartinį patalpų nuomos bendrovės „Augodara“ direktorių Edmundą Antaną Ringaitį bei buvusį NŽT Vilniaus skyriaus vyriausiąjį specialistą Egidijų Kleinauską – teismas atleido nuo atsakomybės pagal laidavimą ir skyrė sumokėti po 2 tūkst. eurų įmokas į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Tačiau E. Kleinauskui paskirta ir baudžiamoji poveikio priemonė – atimta teisė trejus metus būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių įstaigų ar įmonių renkamas ar skiriamas pareigas.
Tyrimą atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį pranešė, kad buvę valstybės tarnautojai per tarpininkus galimai reikalavo kyšių iš nekilnojamojo turto vystytojų, statytojų ir kitų suinteresuotų asmenų.
Kaip įtariama, už neteisėtą atlygį būdavo priimami palankūs sprendimai dėl įvairių nekilnojamojo turto objektų, statybų leidimo išdavimo, projektų derinimo, viešinimo, statinių pripažinimo tinkamais naudoti ir kitų susijusių procedūrų.
Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis yra nuasmeninta, todėl joje nėra konkrečių pavardžių. Tačiau BNS jas nustatė pagal teismų informacinės sistemos (Liteko) duomenis.
Teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.
2021 metų lapkritį STT paskelbė atliekanti stambaus masto ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros srityse. Pasak jos, apie reikalaujamus kyšius tarnybą informavo septyni asmenys.
Ankščiau BNS rašė, kad teismas 2023 metais kalta dėl kyšininkavimo pripažino buvusią Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos pirmininkę Nijolę Milkevičienę, kuriai skyrė 20 tūkst. eurų baudą ir konfiskavo 4,8 tūkst. eurų.
Taip pat 7 tūkst. eurų bauda buvo skirta buvusiam Valstybinės darbo inspekcijos darbuotojui, kuris, anot teismo, tiesiogiai iš asmens pareikalavo 400 eurų kyšio ir vėliau priėmė 200 eurų kyšį už pritarimą išduoti statybos objekto užbaigimą patvirtinantį dokumentą.
Teismas kaltais dėl kyšininkavimo jau yra pripažinęs ir buvusius Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, Nacionalinės visuomenės sveikatos centro darbuotojus, statybų įmonių atstovus.
STT teigimu, iki šiol kaltais jau yra pripažinti 16 asmenų, jiems skirta beveik 130 tūkst. eurų baudų, konfiskuota daugiau nei 19 tūkst. eurų. Septyni asmenys atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jiems skirta sumokėti 11,8 tūkst. eurų įmokų į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Naujausi komentarai