Apie tai portalui patvirtino savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ transporto organizavimo vadovas Arnas Misiūnas.
Panevėžio apygardos teismas gegužės 5 dieną priėmė sprendimą tenkinti keleivių vežimo įmonės „Transrevis“ ieškinį pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones ir stabdyti konkursą iki galutinio teismo procesinio sprendimo. Pasak teismo, ši nutartis atsakovų yra apskųsta.
Anot „Verslo žinių“ į teismą „Transrevis“ kreipėsi dėl „neteisėtų pirkimo sąlygų ir perkančiosios organizacijos Vilniaus miesto savivaldybės administracijos neteisėtų sprendimų viešajame pirkime“.
Dar vieną ieškinį dėl Vilniaus savivaldybės rengiamo konkurso yra pateikusi didžiausiuose Lenkijos miestuose keleivių vežimo paslaugas vykdanti šios šalies bendrovė „Mobilis“.
Kaip rašė BNS, kovą Vilniaus meras Valdas Benkunskas teigė, jog paskelbtu konkursu, kuris yra didžiausias per visą sostinės istoriją, savivaldybė ketina įsigyti paslaugas iš privačių vežėjų, kurie viešojo transporto tinklą papildytų 327 naujais autobusais, o visas sostinės parkas išaugtų iki 824 autobusų ir troleibusų.
Jo teigimu, iš privačių vežėjų numatoma įsigyti dar 28,4 mln. kilometrų pervežimų.
Meras pirkimo kainos neatskleidė, nes ji bus nustatyta konkurso metu, o rinkos konsultacijų metu vežėjų pasiūlytos kainos buvo konkurencingos, palyginti su dabartinėmis.
Dabar Vilniaus mieste yra 106 viešojo transporto maršrutai, iš kurių 75 priklauso bendrovei „Vilniaus viešasis transportas“, o likę – privatiems vežėjams „Transrevis“ (23) ir „Kautrai“ (8).
Naujausi komentarai