Viruso židiniu tapusios ligoninės vadovas: nuo pirmos dienos vykdome visus nurodymus

Vilniaus klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius sako nesulaukęs jokių oficialių kaltinimų dėl galimų pažeidimų ligoninėje, priešingai, jis tvirtina, jog nuo pirmos dienos visi įsakymai dėl COVID-19 vykdomi.

N. Markevičius pripažįsta ligoninėje kilus koronaviruso protrūkį, tačiau pažymi, kad ligoninėje – visi sunkūs ligoniai, su lėtinėmis ligomis, todėl infekcija paplito greitai.

„Jokių kaltinimų mes neturime, tik žiniasklaidos priemonėse, ir jokių raštiškų nurodymų, ar pas mus yra pažeidimų, ar nėra, mes neturime. Ligoninėje prieš dvi savaite buvo planinis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro patikrinimas, patikrinti visi skyriai ir buvo pasakyta, kad viskas tvarkoje. Raštiško atsakymo mes iki šiol jokio neturime“, – BNS sakė N. Markevičius.

Ligoninės vadovas teigė, jog pacientės, su kuria siejamas protrūkis, COVID-19 testas iš pradžių buvo neigiamas, nors ji ir buvo su simptomais – karščiavo. Direktorius spėja, kad pacientė jau sirgo koronavirusu atvykusi į ligoninę, tačiau testas ligos dar nerodė.

„Tas pirmas atvejis, kuris buvo – sunkios būklė karščiuojanti pacientė pas mus atvyko į priėmimo skyrių, įvertinus, kad tai COVID-19 simptomai, buvo persiųsta į Santaros klinikas. Ten ji  hospitalizuota septynioms valandoms, atliktas testas, ir, kadangi jis buvo neigiamas, ta ligonė  grąžinta į mūsų ligoninę. Po septynių parų tai ligonei testas tapo teigiamas“, – pasakojo N. Markevičius.

„Labai sunku įvertinti, (iš kur virusas pasklido ligoninėje – BNS), greičiausiai ligonė jau sirgo COVID-19, bet testas buvo neigiamas, nes inkubacinis periodas yra ilgesnis. Greičiausiai ji atvyko su infekcija ir tada ji paplito skyriuje“, – teigė direktorius.

Ligoninėje prieš dvi savaite buvo planinis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro patikrinimas, patikrinti visi skyriai ir buvo pasakyta, kad viskas tvarkoje.

Anot jo, ligoninė turi 170 terapinių lovų, kuriose gydomi sunkiausi pacientai, vidutinis pacientų amžius yra 80 metų, jie visi – su lėtinėmis ligomis, todėl liga ir paplito taip greitai.

„Ligoninė nuo karantino pirmos dienos vykdo visus operacijų vadovo nurodymus: sukurtos pakaitinės brigados, atskirti srautai, sukurti du izoliaciniai skyriai, į kuriuos patenka ligoniai iš priėmimo skyriaus. Jie izoliuotose palatose gydomi ir prižiūrimi, kol gaunamas testo atsakymas, ir tik tada pacientai perkeliami į bendrus skyrius pagal ligos profilį. Darbuotojai visi apmokyti naudoti apsaugos priemones nuo pirmų dienų“, – tvirtino N. Markevičius.

Koronaviruso židiniu tapusioje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iš viso mirė septyni šia infekcija užsikrėtę pacientai.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) dėl situacijos įstaigoje sako besikreipsiantis į prokuratūrą.

„Iš viso registruoti septyni mirties atvejai. Mirė Vidaus ligų skyriuje hospitalizuoti pacientai. Visi asmenys mirė Santaros klinikose“, – per spaudos konferenciją sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Iš viso apie 33 proc. pacientų, susirgusių Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, mirė“, – pridūrė ji.

Vilniaus klinikinės ligoninės vadovas nesutinka ir su šia statistika.

Anot jo, mirė keturi koronavirusu sirgę pacientai – du klinikinėje ligoninėje, du perkelti į Santaros klinikas. Kitos mirtys, nors siejamos su ligonine, bet ištiko jau išrašius pacientus iš gydymo įstaigos. Direktoriaus teigimu, jie buvo sunkios būklės.

Pasak NVSC atstovės, dėl Vilniaus klinikinės ligoninės šiuo metu išsiųsti raštai Darbo inspekcijai, Akreditavimo tarnybai, ruošiamasi dėl situacijos šioje ligoninėje kreiptis į prokuratūrą.

„Yra rengiamas raštas Generalinei prokuratūrai, jis bus išsiųstas šiandien“, – pirmadienį sakė G. Megelinskienė.

Per savaitgalį čia nustatyti penki nauji užsikrėtimo atvejai. Šiuo metu serga 15 įstaigos darbuotojų ir 21 pacientas iš Vidaus ligų ir Intensyviosios terapijos skyrių.

Yra registruoti devyni su židiniu susiję atvejai.

NVSC praėjusią savaitę nurodė ligoninei skubiai tirti visus savo darbuotojus, taip pat kai kuriuos šios ligoninės medikus apklausė telefonu.

G. Megelinskienės teigimu, su NVSC bendravę medikai teigė, kad dirba keliuose skyriuose, sudaromos pamainos su per dideliu personalo skaičiumi, sakė jaučiantys spaudimą, baimę ir nežinią.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Tikrai teip

Tikrai teip portretas
TAI NE LIGONINĖ O MORGAS.....Teko nelaimė į ją pakliūti. TIK iš paskutinių jėgų palikau ją nes tai išgelbėjo nuo mirties...Buvau pakliūvęs pas tulą daktarą Sigitą Tamulį...SVOLOČIUS ir daugiau nieko...Nepasakosiu ką ir kaip jis darė.....Apvaizda man padėjo jį perprasti todėl rašau dabar...Esu GYVAS ir PASVEIKĘS......Sutikau PUIKIUS daktarus Santaruose kuriems dėkingas už gyvybę....Sąlygos baisios. Per visą aukštą tik du tualetai...Į vieną neimanoma įeiti. PRIMYŽTAS iki pat durų...SMARVĖ...Kitas dar nuo sovietmečio...Na nerašysiu visko...BAISU....TAD KO STEBĖTIS. YRA kaip YRA........

Ten

Ten portretas
buvo baisu patekti ir iki viruso, bet ministras kažkodėl to nemato. O dar kai gydytojai dirba keliuose darbuose, tai ir virusas labiau platinamas. Reikalinga skubi reakcija ir situacijos suvaldymas, taip pat atsižvelgimas į ten dirbančio personalo pastebėjimus.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių