- Ramūnas Jakubauskas, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Minint Laisvės gynėjų dieną, po dvejų metų pertraukos prie Seimo trečiadienį vėl suliepsnojo atminimo laužai – šimtai žmonių, susirinkę į tradicinį renginį, pagerbė Sausio-13-osios aukas.
Pernai dėl COVID-19 pandemijos ir paskelbto karantino tradicinio renginio buvo atsisakyta, paskutinį kartą renginys vyko 2020 metais.
Šiemet minėjimas ir vėl surengtas, prieš jo pradžią susirinkusiuosius perspėjant laikytis saugaus atstumo ir kitų reikalavimų.
Atminimo laužai taip pat uždegti prie Televizijos bokšto ir Nacionalinio transliuotojo pastato. Tuo metu Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, penktus metus tęsiama tradicija tapusi akcija – Neužmirštuolių pievos sodinimas.
Sostinės Nepriklausomybės aikštėje susirinkę žmonės BNS teigė besidžiaugiantys galimybe ir vėl susirinkti bei pagerbti žuvusiuosius tradiciniame renginyje.
„Ačiū Dievui, kad vyksta. Pernai pavieniai žmonės atėjome, pavaikščiojome. Liūdna buvo, kad prie laužų neišėjo. Šiemet džiaugiuosi, nes taip ir turėtų būti“, – sakė parlamento gynėjas Laimas Dieninis.
Į renginį su šeima atvykusi Indrė Šeputienė teigė nenorinti, kad tokie įvykiai kaip Sausio 13-osios naktį pasikartotų jos vaikams.
Šiandien važiuojant prie Seimo šeimai sakiau, kad važiuoju, nes noriu parodyti, kad man tai svarbu ir nenoriu, kad jūs grįžtumėte į tuos laikus.
„Nenorėčiau, kad tokios situacijos pasikartotų mano vaikams. Šiandien važiuojant prie Seimo šeimai sakiau, kad važiuoju, nes noriu parodyti, kad man tai svarbu ir nenoriu, kad jūs grįžtumėte į tuos laikus“, – tvirtino 41-erių knygų leidėja.
Ji taip pat pasakojo per lemtingus įvykius buvusi dar vaikas, tačiau puikiai menanti tos nakties nuotaikas.
„Aš buvau maždaug tokio amžiaus kaip mano sūnus. Buvau tada Žirmūnuose palikta pas artimus giminaičius, buvo karo nuojauta tokia, nes tiesiai priešais Šiaurės miestelį. Vakare mes matėme, kad ten sujudimas, matėm, kad tėvai yra išėję“, – sakė I. Šeputienė.
„Man buvo dešimt metų, bet tie įspūdžiai, ta nuotaika iki šiol labai jautri ir tikrai negaliu kalbėti labai ramiai“, – pridūrė ji.
Pasak prisistatyti nenorėjusio Jono, Sausio 13-oji yra kartu ir pergalės diena, prisimenant žuvusiųjų auką dėl šalies laisvės ir nepriklausomybės.
„Tai mūsų pergalės diena. Prieš 15-20 metų mes galbūt ją minėjome kaip liūdną dieną, bet šiandien, praėjus tam tikram laikotarpiui, ta emocija, netektis yra kaip pergalė. Tie žmonės paaukojo savo gyvybę dėl mūsų šalies laisvės ir nepriklausomybės“, – kalbėjo į minėjimą su antra puse atėjęs vidutinio amžiaus vyras.
Jis irgi džiaugėsi galėdamas Sausio 13-osios išvakarėse aukas pagerbti tradiciškai – prie atminimo laužų.
„Tradicijos yra svarbios, nes jos turi tęstis ir turi būti puoselėjamos. Prieš pandemiją šitas susirinkimas prie Seimo visiems žmonėms, kurie prisimindavo, ateidavo čia, buvo labai didelė emocinė to prisiminimo ir susivienijimo su tais įvykiais diena“, – pasakojo vilnietis.
1991-ųjų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniai daliniai šturmavo Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Tada žuvo 14 žmonių, o daugiau nei tūkstantis buvo sužeista.
Nors sovietų kariams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.
Lietuva nepriklausomybę nuo SSRS paskelbė 1990 metų kovo 11 dieną.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Duris atvėrė Policijos muziejus: tarp eksponatų – ir konfiskuoti daiktai1
Vilniuje duris atvėrė pirmasis Lietuvoje Policijos muziejus. Šiame muziejuje eksponatus galima liesti rankomis. Tarp eksponatų ne tik ginklai, bet ir konfiskuoti daiktai, specialus tarnybinis motociklas, įsigytas specialiai George‘o W.Busho vi...
-
Lenkų sąjunga perskaičiavo Vilniaus krašto lenkus: prašys peržiūrėti oficialią statistiką4
Lietuvos lenkų sąjunga suskaičiavo daugiau Vilniaus krašte gyvenančių lenkų, žada kreiptis į Statistikos departamentą, jog šis peržiūrėtų ir patikslintų surašymo metu surinktus duomenis. ...
-
Vietoje Nacionalinio stadiono vis dar riogso tik konstrukcijos: 160 mln. eurų nebeužteks?14
Prieš tris dešimtmečius į stadiono statybas Vilniuje investuota daugiau nei 100 mln. litų, tačiau iš to liko tik sutrupintas ir susmulkintas betono laužas. Kadaise užkonservuotus betono griaučius dabar sutvarkyti yra ypač sunku, ma...
-
A. Dulkys lankėsi Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje: aptarė reformas5
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys bei viceministrė Danguolė Jankauskienė šiandien lankėsi Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL). ...
-
Remonto kainos šokiravo daugiabučio gyventojus: sąskaitos didesnės, nei per mėnesį gauna pajamų7
Nedidelio daugiabučio gyventojai skundžiasi, esą namą administruojanti įmonė be jų žinios suplanavo remontą už beveik 20 tūkst. eurų. Mokėjimus išdėliojo per pusmetį. ...
-
Leista sodinti medžius ir krūmus arčiau po žeme esančių elektros kabelių linijų2
Įvairios kabelių, laidų, vamzdžių zonos Lietuvoje driekiasi tūkstančius kilometrų, jos užima žymią miestų dalį. Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva jau kelios įvairių apsaugos zonų priežiūrą reglamentuojančios ir vykdančios institucij...
-
Keli šimtai žmonių Vilniuje susirinko pareikšti, kad visos šeimos svarbios143
Per 300 žmonių sekmadienį Vilniuje, Katedros aikštėje, susirinko į organizacijos „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ organizuotą renginį, skirtą šeimoms. ...
-
Sekmadienį – renginių puokštė: šeimų šventės, „Didysis šeimos gynimo maršas“, eitynės38
Minint Tarptautinę šeimos dieną, įvairiuose Lietuvos miestuose sekmadienį vyks šeimų šventės. ...
-
Atidaromas mobilus Klimato muziejus
Vilniuje, Katedros aikštėje, šeštadienį vyks mobilaus Klimato muziejaus atidarymas. ...
-
Teismas aštuonioms dienoms atidėjo Vilniaus vairuotojų darbo sustabdymą1
Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį nurodė Vilniaus viešojo transporto (VVT) darbuotojams aštuonioms darbo dienoms atidėti savo veiksmus dėl darbo sutarčių stabdymo. ...