Juo jų vertinimo priklausys, kuri pusė - Vilniaus miestas ar "Vilniaus energija" - privalės kompensuoti kitai šaliai už 15-kos metų investicijas į miesto šilumos ūkį.
"Nuomos sutartis pasirašyta, kad šalys išvengtų nesąžiningo elgesio, kurį šiandien demonstruoja VŠT. VŠT ignoravo "Vilniaus energijos" geranoriškas pastangas rasti neutralų būdą šalims bendrai susitarti dėl nepriklausomo eksperto. Būtent toks kelias numatytas nuomos sutartyje", - pranešime spaudai sakė "Veolia" viceprezidentė Centrinei ir Rytų Europai Malika Ghendouri(Genduri).
Jos teigimu, "Vilniaus energija" pasiūlė VŠT sudaryti pirkimo komisiją, kurioje "Vilniaus energija" ir VŠT turėtų vienodą skaičių narių.
"Tikimės, kad VŠT nedels priimti šį pasiūlymą, kad galėtume bendru sutarimu skirti ekspertą", - teigė M. Ghendouri.
VŠT praėjusią savaitę ekspertais pasirinko "Elektrėnų energetikosremontą" ir "Inspecta" - už paslaugas joms bus sumokėta 200 tūkst. eurų (be PVM).
VŠT vadovas Mantas Burokas BNS sakė, kad bendrovė iš esmės nesutinka su nauju "Vilniaus energijos" pasiūlymu ir toliau ketina tęsti bendradarbiavimą su jos pasirinktais ekspertais.
"Pranešime spaudai ir mums pateiktame pasiūlyme yra aprašomi du visiškai skirtingi pasiūlymai. Pranešime jie siūlo sudaryti naują pirkimo komisiją, o mūsų gautame pasiūlyme jie siūlo lygiomis dalimis įsteigti įmonę, valdomą Vilniaus šilumos tinklų ir "Vilniaus energijos". Taip mes eitume žingsnį atgal", - teigė M.Burokas.
Jo teigimu, artimiausiu metu bus atsakyta "Vilniaus energijai" dėl jos pasiūlymo.
Dėl to, kas turėtų skelbti ekspertų konkursą, VŠT jau senokai ginčijosi su "Vilniaus energija", bet nebuvo pasiektas joks susitarimas, ir kovo mėnesį VŠT nusprendė vienašališkai susirasti ekspertus.
Tiek "Vilniaus energija", tiek VŠT anksčiau siūlėsi būti perkančiąja organizacija. Vėliau "Vilniaus energija" pasiūlė tapti perkančiąja organizacija, atsisakius pirkimo komisijos pirmininko teisės.
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) BNS anksčiau nurodė, kad pirkimo komisiją formuoja perkančioji organizacija, kurios vadovas skiriamas jos pirmininku, tačiau įstatymas nenumato, kad jis gali savo balsą perleisti, jei balsai pasiskirsto po lygiai.
Kai kurie ekspertai teigia, kad šilumos ūkio vertė gali būti mažesnė nei 2002 metais, kai ūkis buvo išnuomotas, o tai reiškia, kad "Vilniaus energija" turėtų sumokėti kompensaciją miestui. VŠTtikina, kad 2002 metais išnuomoto 108 mln. eurų vertės turto likutinė vertė šiuo metu siekia apie 14 mln. eurų, be to, 160 mln. eurų vertės " Vilniaus energijos" investicijų likutinė vertė kitąmet turėtų siekti apie 80 mln. eurų.
"Veolia" (buvusi "Dalkia") sausio pabaigoje Vašingtono arbitraže pateikė ieškinį prieš Lietuvą, kuriame reikalaujama atlyginti apie 100 mln. eurų žalos dėl neva nesąžiningo valstybės elgesio ir bendrovės investicijų Lietuvoje nusavinimo.
"Vilniaus energijos" ir VŠT šilumos ūkio nuomos sutartis baigiasi 2017 metų balandį, o perduoti ūkį Vilniaus šilumos tinklams numatoma iki kitų metų liepos 1-osios.
Naujausi komentarai