Tradicinė Lietuvos moksleivių dainų šventė vėl neįvyks? Toks nerimas kilo paaiškėjus, kad daliai Vingio parko estrados pritaikytos laikinos turto apsaugos priemonės. Organizatoriai ramina, jog teisminiai ginčai įtakos šventei neturės.
Bijo dėl investicijų
Tradicinė Lietuvos moksleivių dainų šventė vyks liepos 8 ir 9 d. Sunerimta, kad šiemet ji gali būti atšaukta dėl nebaigtų teisminių procesų.
Moksleiviai šiemet turėtų pasirodyti trijų dienų šventės programoje. Šokių dieną numatyta surengti „Siemens“ arenoje, Dainų dieną – Vingio parke, Ansamblių vakarą – Kalnų parke. Žiniasklaidoje pasirodė publikacijų, esą praėjusiais metais dėl lėšų trūkumo neįvykusi šventė šiemet vėl gali būti prarasta – daliai Vingio parko estrados pritaikytos laikinos turto apsaugos priemonės.
Teisminis procesas dėl Vingio parko estrados prasidėjo jau pernai.
Į uždarajai akcinei bendrovei „Vilniaus parkai“ priklausančiame pastate esančios kavinės atstatymą po gaisro bendrovė „Disona“ investavo apie 1,5 mln. litų, jame atidarė kavinę „Lakštingala“. 2000-aisiais sudarytoje sutartyje „Vilniaus parkai“ įsipareigojo „Disonai“ nuomoti patalpas 99 metus, kol investicija atsipirks iš nuomos mokesčio.
Tačiau 2011 m. gruodžio 28 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė likviduoti „Vilniaus parkus“ ir įsteigti viešąją įstaigą „Vilniaus miesto parkai“. Beje, abiejų įstaigų direktorius tas pats – Alvidas Raškauskas.
Numatyta, kad užbaigus likvidacijos procedūras nuomos įsipareigojimai kartu su pastatu bus perduoti Vilniaus miesto savivaldybei.
Norėdamas apsidrausti, kad padarytos investicijos nebūtų tiesiog nurašytos, bendrovės „Disona“ vadovas Romas Katinas praėjusių metų pabaigoje kreipėsi į teismą su prašymu areštuoti dalį estrados.
„Sutikčiau nutraukti nuomos sutartį ir uždaryti verslą, jeigu grąžintų investicijas, tačiau jų grąžinti nenori. Į šį verslą įdėjau daug širdies, bet pavargau būti ujamas“, – sakė R.Katinas
Turto areštas – naujiena
Vilniaus miesto savivaldybės ir likviduojamos bendrovės „Vilniaus parkai“ atstovai pripažįsta, kad teisminiai procesai vis dar vyksta, tačiau tikina, jog jie neturi ir neturės įtakos estradoje vykdomai veiklai. Lėšų šventei Vyriausybės nutarimu taip pat jau nuspręsta skirti. Skelbiama, kad Vyriausybė paskyrė 3 mln. litų, Švietimo ir mokslo ministerija iš savo lėšų – dar 2,3 mln. litų.
Švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtinto Dainų šventės organizacinio komiteto vadovas viceministras Vaidas Bacys nustebo iš „Vilniaus dienos“ žurnalistų išgirdęs apie Vingio parko estradai pritaikytas laikinas turto apsaugos priemones.
„Šią naujieną pirmą kartą išgirdau iš jūsų. Komunikavome su Vilniaus savivaldybe, ir ten šio klausimo tikrai nekėlė. Ir pačiam įdomu dabar, pasidomėsiu, – sakė V.Bacys. – Dabar vyksta viešasis pirkimas, esame paskelbę Dainų šventės administratoriaus konkursą. Kiek žinau, konkurse yra du dalyviai, o rezultatai bus kitą savaitę. Paskirtasis administratorius ir derins detales.“
Veiklai netrukdo
Bendrovės „Vilniaus parkai“ likvidatorės Jolantos Lukošienės teigimu, laikinos apsaugos priemonės yra pritaikytos 25 proc. estrados pastato, kurio bendras bendra plotas sudaro 3,714 tūkst. kv. metrų.
„Turto areštas užkerta kelią jį parduoti, bet tikrai nedraudžia vykdyti jame veiklos“, – patvirtino J.Lukošienė.
„Nuo sausio nebedirbu “Vilniaus parkuose„, bet, mano supratimu, šios priemonės naudojamos, kad turtas nebūtų perleidžiamas, parduodamas kitiems asmenims, o veikla kaip vyko, taip ir vyksta. Signalų, kad Dainų šventė negalėtų vykti, nėra. Savivaldybė ruošiasi remontuoti pastatą prieš Dainų šventę, tad šie procesai tikrai neturėtų trukdyti, – aiškino A.Raškauskas. – Toks tiesiog yra teismo sprendimas, kad turtas neiškeliautų kur nors kitur, nes ieškovas nori apsaugoti tą turtą, kad būtų iš ko padengti tą ieškinį. Ieškovas yra užginčijęs savivaldybės tarybos sprendimą dėl “Vilniaus parkų„ likvidavimo.“
Vyriausybė susimylėjo
2012 m. Lietuvos moksleivių dainų šventei „Mūsų vardas – Lietuva“ rengti šių metų gegužės 9 d. Vyriausybė priėmė nutarimą „Dėl 2012 m. Privatizavimo fondo lėšų dalies paskirstymo“. Programa finansuojama iš Privatizavimo fondo ir „kitų teisėtai gautų lėšų“.
Švietimo ir mokslo ministerija 2011 m. šventei pasirengti skyrė 500 tūkst. litų, o 2012 m. numatė skirti 1,8 mln. litų iš bendrųjų Švietimo ir mokslo ministerijai skirtų asignavimų.
Šventei pradėjo rengtis daugiau kaip 35 tūkst. mokinių iš visų Lietuvos savivaldybių. Šiuo metu paraiškas yra pateikę meno kolektyvai, kuriuose dalyvauja 29 155 mokiniai. Šventėje dalyvautų 20 tūkst. mokinių.
Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 m. Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 m. įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Naujausi komentarai