Teismas: Vilniaus jėgainė nėra skolinga 1,7 mln. eurų „Rafako“ subrangovėms

  • Teksto dydis:

„Ignitis grupės“ valdoma Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) nėra skolinga 1,7 mln. eurų restruktūrizuojamos Lenkijos katilų gamintojos „Rafako“ pasitelktai subrangovei „Icor“ grupės energijos gamybos sprendimų įmonei „Axis Tech“, nusprendė teismas.

Vilniaus apygardos teismas antradienį atmetė „Axis Tech“ ieškinį dėl daugiau negu 1,7 mln. eurų pretenzijos, trečiadienį pranešė VKJ.

„Teismas dar vienu sprendimu patvirtino mūsų poziciją ir tai, ką teigėme ir anksčiau – ne VKJ, bet Lenkijos „Rafako“ yra atsakinga už atsiskaitymą su biokuro jėgainės projekte dirbusiais subrangovais, tad sprendimą vertiname pozityviai“, – pranešime sakė VKJ vadovas Mantas Burokas.

Teismo vertinimu, ieškinys buvo pareikštas ne tam atsakovui – VKJ neturėjo pagrindo atsiskaityti su „Axis Tech“.

Pradžioje „Axis Tech“ iš VKJ reikalavo daugiau kaip 5 mln. eurų, tačiau šią sumą ji sumažino teismui pateikus dokumentus, patvirtinančius, kad „Axis Tech“ yra įtraukta į „Rafako“ kreditorių sąrašą.

2020 metų pabaigoje VKJ buvo priversta nutraukti sutartį su biokuro įrenginius stačiusia generaline rangove „Rafako“, nes ši dėl restruktūrizacijos tapo nepajėgi projekto įgyvendinti finansiškai ir techniškai. Dalis „Rafako“ subrangovų siekė iš Lenkijos bendrovės neatgautas lėšas atgauti tiesiogiai iš VKJ.

Planuojama, kad visiškai įgyvendinus VKJ projektą, jėgainės bendra elektrinė galia sieks kiek daugiau kaip 90 megavatų (MW), o šiluminė galia – apie 230 MW.

Jėgainėje energija nuo 2020 metų pabaigos gaminama iš komunalinių atliekų, o įgyvendinus biokuro jėgainės dalies projektą energija bus gaminama ir iš biokuro. Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių