Ekonominė krizė, neaiški studijų finansavimo ateitis abiturientų negąsdina. Jie nusiteikę rinktis ne paklausias rinkoje, o širdžiai mielas specialybes
Lietuvos kūno kultūros akademijos lengvosios atletikos manieže šeštadienį vykusios aštuntosios Aukštųjų mokyklų mugės stendai buvo apgulti nuo pat ryto.
"Lankytojų gausa ir didelis susidomėjimas nustebino. Nepaisant to, kad tebėra neaiškūs studijų finansavimo principai, susidomėjimas studijomis aukštojoje mokykloje tikrai yra. Tikime, kad pirmakursių tikrai nepristigsime", – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Priėmimo sektoriaus vadovė Danutė Stakeliūnaitė buvo nusiteikusi optimistiškai.
Ji taip pat stebėjosi, kad jų stendo lankytojus domino ne tik populiariausios specialybės – politikos mokslai, ekonomika, psichologija, bet ir naujos programos: vientisa teisės studijų programa, taip pat naujųjų medijų menas.
Jaunimas būriavosi ir apie VDU Gamtos mokslų fakulteto vadovą. Tai, D.Stakeliūnaitės pastebėjimu, liudija, kad ir šie mokslai atgimsta.
Kauno technologijos universiteto (KTU) stendą tradiciškai atakavo "tiksliukai". KTU Tarptautinių studijų centro direktoriaus pavaduotoja Nijolė Čiučiulkienė pasakojo, kad ekonominės specialybės išlieka pačios populiariausios. Pašnekovė sakė, kad taip pat domimasi su komunikacija, informacijos valdymu susijusiomis profesijomis.
"Dėmesio centre išlieka ir Tarptautinis studijų centras. Jame dėstoma užsienio kalbomis, studijuoja ir dėsto žmonės iš viso pasaulio", – pasakojo N.Čiučiulkienė.
Ne pirmus metus Lietuvos žemės ūkio universitetui (LŽŪU) mugėje atstovaujanti Stojančiųjų priėmimo grupės vadovė Saulina Tamašauskienė taip pat buvo nustebinta abiturientų antplūdžio. LŽŪU stende daugiausia buvo teiraujamasi apie studijas Ekonomikos ir Miškų bei ekologijos fakultetuose. Bet S.Tamašauskienė galėjo atsakyti ne į visus būsimųjų studentų klausimus.
"Abiturientai nežino, kokie bus studijų finansavimo principai. Būtų gerai, kad studentų krepšelio klausimai kuo greičiau išsispręstų", – pastebėjo LŽŪU atstovė.
Prie Kauno medicinos universiteto (KMU) stendo – tiesiog apgultis. KMU Visuomenės sveikatos fakulteto prodekanas Algimantas Klimtys pripažino, kad ir šiemet labiausiai domimasi farmacija ir odontologija. "Bet nestinga norinčiųjų studijuoti ir kitas medicinos sritis, pavyzdžiui, kineziterapiją. Į šią specialybę priimama tik 15 žmonių, į vieną vietą būna 15 pretendentų", – šypsojosi prodekanas.
Nespėjusiesiems:
Vasario 19–21 d. Vilniuje, Lietuvos parodų centre "Litexpo", vyks panaši paroda "Mokymasis. Studijos. Karjera".
Patarimas abiturientams:
VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas Benas Ulevičius:
Ieškantiesiems sielos ramybės, patarčiau rinktis pasaulėžiūros mokslus, humanitarines sritis, filosofiją ar teologiją. Norint užsitikrinti gerovę, reikėtų studijuoti vadybą, ekonomiką. Kokia situacija Lietuvoje bus po ketverių metų, niekas nežino. Todėl jaunas žmogus turėtų klausyti savo širdies. Savo gabumus reikėtų ugdyti toje srityje, kuri pati patraukliausia. Taip ilgiausiai gali išlikti pilnas entuziazmo ir meilės tam, ką darai. Kitaip gyvenimas praras skonį, o susikurta gerovė neišgelbės nuo depresijos.
Moksleivių atsiliepimai:
Viktorija:
Kur studijuosiu, dar nežinau, nes mokausi vienuoliktoje klasėje. Norėtųsi mokytis kažko, susijusio su verslu. Ekonominė krizė mano pasirinkimui neturi įtakos. Tai, kad gali tekti mokėti už mokslą, manęs negąsdina. Nerimą kelia nežinia, ar baigę studijas rasime darbą. Nežinau tokios specialybės, kuri garantuotų darbo vietą.
Gintarė:
Žmogus ir jo sandara man yra labai įdomi, neįsivaizduoju darbo kitur, nei medicinos srityje. Kartais pagalvoju, ar verta studijuoti tiek daug metų ir gauti mažą atlyginimą, tačiau nugali teigiamas nusiteikimas – padėsiu žmonėms. Žadu daug mokytis ir gauti gerą darbą, o išvažiuoti dirbti į užsienį nežadu. Tikriausiai rinksiuosi odontologiją, nes tai gerai apmokama specialybė, o ir lengviau mokytis. Nors pačiai, ko gero, būtų įdomiau studijuoti bendrąją mediciną.
Vytenis:
Dar neapsisprendžiau, ką rinksiuosi. Gal mediciną, gal fiziką. Ką pasirinksiu, priklausys tik nuo manęs paties, o ne nuo ekonominės situacijos šalyje.
Naujausi komentarai