„Nesinori, kad vėl atsirastų koks nors objektas, kuris bus multifunkcinis ir ten futbolas bus tada, kada atliks nuo kitų labai „svarbių“ renginių“, – trečiadienį spaudos konferencijoje Seime teigė demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis.
„Jeigu būčiau žinojęs, kad stadionas taps koncertų arena – jie prioritetas, o ne futbolas, Vyriausybė būtų nedavusi nė vieno euro“, – teigė jis.
S. Skvernelis taip pat siūlo greičiau spręsti Naujosios Vilnios futbolo komplekso statybos problemą.
„Pritraukus privatų investuotoją valstybei nereikėtų prisidėjimo“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.
Anksčiau S. Skvernelis yra sakęs, kad Nacionaliniame stadiono projektą turėtų įgyvendinti Vilniaus savivaldybė, neprisidedant valstybei.
BNS rašė, kad valdantieji „aušriečiai“, įskaitant ir partijos lyderį Remigijų Žemaitaitį, registravo Seimo nutarimo projektą ir siūlo stabdyti Nacionalinio stadiono statybas, kol bus atliktas išsamus ekonominis, teisinis ir finansinis projekto vertinimas.
Savo siūlymą jie grindžia pasikeitusia geopolitine situacija, kuri verčia Lietuvą „skubiai peržiūrėti valstybės biudžeto prioritetus ir nukreipti papildomas lėšas gynybai, sienų apsaugai, kariniam pasirengimui bei pilietinės gynybos stiprinimui.
Vilniaus miesto taryba pernai rugpjūtį pritarė komplekso koncesijos sutarties pakeitimams – pakeitus rizikų pasidalijimą, projektas savivaldybei ir valstybei kainuotų 155 mln. eurų.
Projektą ketina perimti nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Hanner“. Jos savininkas Arvydas Avulis yra sakęs, kad stadiono koncesininkės įmonės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ pagrindinės akcininkės „Venetus Capital“ akcijos iš „BaltCap“ būtų išpirktos tik tuomet, kai bus išspręstas Viešųjų pirkimų tarnybos išvadų klausimas ir projekto sutarties pakeitimus patvirtins Europos Komisija.
Daugiafunkciniame komplekse su nacionaliniu futbolo stadionu numatyta 15 objektų – 18 tūkst. vietų stadionas, arena, konferencijų centras, muziejus, vaikų darželis ir kita.
(be temos)
(be temos)
(be temos)