Tinkamo vadovo Operos teatrui nerado

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas pirmadienį neišrinktas – pretendentams neatitikus minimalių reikalavimų, bus skelbiamas naujas konkursas, pranešė Kultūros ministerija.

Į atranką pirmadienį atvykę aštuoni konkurso dalyviai turėjo pateikti penkerių metų perspektyvinę teatro veiklos programą ir atsakyti į komisijos narių klausimus. Komisijos sprendimu nė vienas kandidatas nesurinko minimalaus balo.

„Džiaugiamės, kad konkurse dalyvavo daug pretendentų, ir dėkojame jiems už laiką ir pastangas. Tačiau pagrindinis komisijos tikslas buvo rasti tokį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovą, kuris būtų stiprus ir meno srityje, ir organizacijų valdyme. Komisija nusprendė, kad kandidato, kuris atitiktų abu šiuos kriterijus, šiandien nebuvo“, – pranešime spudai teigė kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Kultūros ministerija primena, jog pretendentai, surinkę mažiau nei 60 procentų didžiausio galimo balų skaičiaus už programos vertinimą ir pokalbį su komisija, laikomi neperėjusiais konkurso barjero, todėl tokiais atvejais yra skelbiamas naujas konkursas. Tai turėtų būti padaryta per 15 darbo dienų.

Konkursas turėjo įvykti penktadienį, tačiau ministerija jį nukėlė, kaip nurodė, dėl galimų konfidencialumo pažeidimų, nes Seimo Kultūros komiteto narys konservatorius Vytautas Juozapaitis užsiminė turintis konfidencialios informacijos apie jo dalyvius.

V. Juozapaitis praėjusią savaitę per Seimo Kultūros komiteto posėdį nurodė, kad turi neviešos informacijos apie konkurso dalyvius, ministerija į tai sureagavo prašydama nurodyti šaltinius, iš kur Seimo narys gavo konfidencialią informaciją, taip pat ar jis nėra susijęs su kuriais nors pretendentais. V. Juozapaitis dar komitete tvirtino, kad jį apie dalyvavimą konkurse informavo kai kurie spėjami konkurso dalyviai, o jis tik klausęs ministrės Lianos Ruokytės – Jonsson, ar užtikrinama, jog konkursui nebūtų daroma įtaka. Seimo narys taip pat neigė bet kokias savo sąsajas su konkursu ar kuriais nors pretendentais.

V. Juozapaičio penktadienio rytą pateikti atsakymai ministerijos netenkino, Seimo narys penktadienį buvo atvykęs į ministeriją stebėti, kaip vyksta konkursas, bet jis buvo nukeltas. V. Juozapaitis BNS sakė savaitgalį sulaukęs ministerijos vadovų raginimo aiškiau atsakyti į klausimus, bet to nepadaręs. Kas pasikeitė nuo penktadienio ir kodėl nuspręsta, kad konkursą rengti galima, ministerijos atstovai nenurodo.

Kultūros komiteto pirmininkas, „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis pirmadienį kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti V. Juozapaičio elgesį, o jo domėjimąsi „konfidencialia su konkursu susijusia informacija“ įvertino kaip kišimąsi į konkursą.

Atranka į LNOBT vadovo postą paskelbtas liepą. Teatrui šiuo metu laikinai vadovauja finansų vadybininkas Sigitas Žutautas. Jis postą perėmė iš Gintauto Kėvišo, šį po 15 metų vadovavimo teatrui kultūros ministrė atleido iš pareigų už nustatytus viešųjų ir privačių interesų pažeidimus. S. Žutautas yra viešai patvirtinęs, kad dalyvauja nuolatinio vadovo konkurse.

Naujajam teatro vadovui keliamas reikalavimas turėti universitetinį arba jam prilygintą meno, humanitarinių arba socialinių mokslų magistro laipsnio išsilavinimą.

LNOBT generalinis direktorius taip pat privalės turėti mažiausiai penkerius metus vadovaujamo darbo patirties, mokėti anglų, prancūzų arba vokiečių kalbą. Konkurso dalyviai turėjo pristatyti penkerių metų teatro programą, įvertinti teatro veiklą ir pateikti ateities viziją.

Su konkursą laimėjusiu kandidatu bus sudaryta penkerių metų darbo sutartis.


Šiame straipsnyje: Operos teatrasvadovaskonkursas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Joou

Joou portretas
Nera tvarte kiauliu, tai pats laikas nugriauti dvokianti tvarteli....

tadas

tadas portretas
negi baigusiu konserva zydu lietuvoje neliko?

ko

ko portretas
gero tai vel 1 is savos chebros meno prichvatizatoriu is /demonuklases.../..
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių