Santaros klinikoms uždrausta pirkti higieninį popierių už 1,3 mln. eurų

  • Teksto dydis:

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) Santaros klinikas įpareigojo nutraukti higieninio popieriaus pirkimus, nes techninėse sąlygose galėjo būti ribojama konkurencija, o pasirinkimas pirkti popierių pačiai, bet ne per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO) – nepagrįstas.

Iš viso VPT įpareigotų nutraukti pirkimų (tualetinio popieriaus, servetėlių, popieriaus rankoms šluostyti) preliminari suma – 1,29 mln. eurų.

Klinikos atsisakė galimybės pirkti popierių per CPO, siūlančią valstybės įstaigoms įsigyti įvairias prekes centralizuotai. Pasak VPT, vienintelis, atitikęs labai detaliai surašytus klinikų reikalavimus, buvo gamintojo „Tork“ siūlomas popierius.

Klinikos nurodė, kad CPO kataloge higieninis popierius neatitinka klinikų reikalaujamų kokybės parametrų – čia nėra palyginamas popieriaus svoris, taip pat nėra norimo dydžio gaminių. Be kita ko, nurodyta, kad kataloge „popierinių gaminių baltumas yra žemesnės reikšmės“, o baltesnio popieriaus reikalaujama „dėl estetinės išvaizdos ir priimtinumo vartotojui“, be to, jis esą yra minkštesnis, nes balinamas chloro preparatais.

Tarnyba atmetė šiuos argumentus, nurodydama, kad klinikos galėjo iš kataloguose pateiktos informacijos palyginti gaminių santykinį svorį, kataloge yra keliamus dydžių reikalavimus atitinkančių gaminių. Todėl gydymo įstaiga, anot VPT, „nepateikė objektyvių argumentų, kad CPO kataloge siūlomos prekės neatitinka perkančiosios organizacijos poreikių“.

Palyginus tiekėjų pasiūlytas ir CPO nurodytas analogiškas gaminių kainas, tarnybos nuomone, popierių per CPO buvo galima įsigyti pigiau.

Pasak VPT, klinikos nepateikė tarnybai „pagrįstų, moksliškai patvirtintų, patikimų ir įtikinamų įrodymų“, kad būtent tokių aukštų ir specifinių fizikinių savybių (lyginamasis svoris, baltumas, išmatavimai, žaliava) popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės užtikrina vandens sugeriamumo, minkštumo savybes bei tinkamą medicinos personalo rankų higieną.

Anot išvados, argumentai, kad pasiūlymus pateikė ne vienas, o keli tiekėjai, „nepašalina diskriminuojančio techninės specifikacijos reikalavimų pobūdžio“, ypač įvertinus tai, kad ši rinka yra gerai išplėtota.

„Tarnybos nuomone, pasiūlymų skaičius pirkime patvirtina dirbtinai apribotą konkurenciją: skirtingi tiekėjai, galėdami siūlyti tik konkrečius popierinius gaminius, realiai konkuravo turimais susitarimais su gamintoju, o ne kainomis“, – teigia VPT.

Be to, tarnyba nustatė, kad klinikos skirtingose pirkimų dalyse klaidingai pripažino, jog bendrovių „Arvedas“ ir „Mineralinai vandenys ir alus“ pasiūlymai atitinka reikalavimus.

Santaros klinikos penktadienį informavo, kad atsakymus pateiks vėliau.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Safyras

Safyras portretas
Kažkada pirkome tik vieno gamintojo tualetinį popierių, servetėles ir buvo gerai. Dabar didelis pasirinkimas, tačiau tai ne maistas ir ne gydytojų įrankiai, kurie turi būti geros kokybės,ir ne tie laikai, kai negalima greitai patikrinti kainas ir kokybę. Gal reikėtų įvesti mažiausias ir didžiausias kainas, kainų skirtumą galėtų padengti iš savo kišenės tie, kurie nori brangesnio tualetinio popieriaus, bet ne pigesnio gydytojo, seselės ar slaugytojo...

Šiaip

Šiaip  portretas
Šiaip, maistas kuriuo maitina ligoninėse, ir subinės popieriaus turi negerą kvapą bet artimai surišta.

R

R portretas
Krasto ministerijoj auksiniai saukstai , sveikatos -auksinis popierius . Belieka is kulturos ministerijos sulaukti auksiniu klumpiu dainu sventei.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių